Protest rolników. W tym województwie występują duże utrudnienia

2024-02-21, 15:15

Protest rolników. W tym województwie występują duże utrudnienia
Trwa protest rolników.Foto: PAP/ Jakub Kaczmarczyk

W związku z trwającymi od wtorku protestami rolników, kierowcy na największe utrudnienia w ruchu w woj. łódzkim napotkają w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego. W środę nadal zablokowana w obu kierunkach jest autostrada A1 oraz droga ekspresowa S8. Policja wyznaczyła objazdy.

Jak przekazał  dyżurny łódzkiego Punktu Informacji Drogowej GDDKiA, z powodu zaparkowanych na jezdniach kilkudziesięciu ciągników autostrada A1 jest nieprzejezdna na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Podobna sytuacja ma miejsce na odcinku drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami Piotrków Trybunalski Zachód i Piotrków Trybunalski Wschód.

Na tej trasie policja okresowo puszcza ruch Warszawa – Katowice i Katowice - Warszawa przez węzeł Piotrków Trybunalski Wschód, a także ruch z DK91 przez węzeł Piotrków Trybunalski Północ. Tworzą się jednak bardzo duże korki.

Wyznaczone objazdy

W związku z blokadą A1, policja wyznaczyła objazdy. Dla relacji Gdańsk - Katowice na węźle Łódź Południe ruch przekierowany jest na drogę ekspresową S8 do w. Pabianice Południe i dalej DW485 przez Bełchatów, następnie DW484 do węzła Kamieńsk, gdzie można kontynuować podróż. Dla kierunku Katowice - Gdańsk/Warszawa wyznaczono tę sama trasę objazdu - w odwrotnej kolejność od węzła Kamieńsk do węzła Łódź Południe.

Objazdy wyznaczono również w związku z blokadą i utrudnieniami na S8. Dla relacji Warszawa - Katowice policja na węźle Rawa Mazowiecka Południe przekierowuje ruch na drogę wojewódzką nr 726 przez Inowłódz do Żarnowa, do drogi krajowej nr 74 i dalej w kierunku południowym. Dodatkowo ruch przekierowywany jest na węźle Tomaszów Mazowiecki Północ. Dla relacji Wrocław - Warszawa cały ruch z S8 przekierowywany jest z S8 na węźle Łódź Południe na autostradę A1 do Łódź Północ i dalej autostradą A2 do Warszawy.

Protest rolników i związane z nim utrudnienia ma zakończyć się w czwartek ok. godz. 10.

Czytaj także:

PR24/IAR/PAP/mib

Polecane

Wróć do strony głównej