Dwie tony narkotyków o wartości 180 mln zł przejęte przez CBŚP. Likwidacja magazynu trwała kilka dni

2024-02-27, 07:49

Dwie tony narkotyków o wartości 180 mln zł przejęte przez CBŚP. Likwidacja magazynu trwała kilka dni
Centralne Biuro Śledcze Policji przejęło narkotyki o wartości 180 mln zł na czarnym rynku. Foto: cbsp.policja.pl

Centralne Biuro Śledcze Policji przejęło ponad dwie tony narkotyków o czarnorynkowej wartości 180 milionów złotych. W tej sprawie zatrzymano siedem osób, a także zlikwidowano nielegalne laboratorium produkujące narkotyki.

Pod Krakowem zlikwidowano dwa magazyny marihuany przemycanej z Hiszpanii. Policjanci zatrzymali siedem osób i zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych.

CBŚP zlikwidowało gigantyczny magazyn narkotyków

Magazyn narkotyków należący do gangu związanego z pseudokibicami ukryty był w powiecie wielickim. Warsztat samochodowy na co dzień pracował normalnie, ale tym razem wypełniony był czarnymi pakunkami. Znajdowało się w nich 1400 kilogramów marihuany i 600 kilogramów haszyszu.

Zatrzymano siedmiu podejrzanych, u jednego z nich znaleziono dwie sztuki broni palnej i amunicję. W wynajętym mieszkaniu w Krakowie mieścił się drugi magazyn narkotyków, w którym policja zabezpieczyła trzy i pół kilograma kokainy, ponad dwa kilogramy mefedronu, dziewięć litrów aminy i ponad trzy tysiące tabletek ecstasy.

Narkotyki zabezpieczano kilka dni, potrzebna była ciężarówka

Na posesji w powiecie wadowickim policja zlikwidowała laboratorium narkotyków syntetycznych. W pomieszczeniu gospodarczym znajdowała się kompletna linia do produkcji mefedronu: reaktor, mieszalniki i blisko tona półproduktów. Eksperci stwierdzili, że w tym miejscu przestępcy nie zdążyli rozpocząć produkcji narkotyków, a byli w stanie uzyskać setki kilogramów tego niebezpiecznego środka psychoaktywnego.

Łączna wartość zabezpieczonych podczas akcji CBŚP ponad dwóch ton narkotyków to 60 milionów złotych na rynku hurtowym i 180 milionów w detalu. Zabezpieczenie narkotyków trwało kilka dni, a do ich transportu policja musiała użyć ciężarówki z naczepą.

Posłuchaj

Ponad dwie tony narkotyków o czarnorynkowej wartości 180 milionów złotych przejęło Centralne Biuro Śledcze Policji. Pod Krakowem zlikwidowano dwa magazyny marihuany przemycanej z Hiszpanii. Policjanci zatrzymali siedem osób i zlikwidowali laboratorium narkotyków syntetycznych. O szczegółach Mariusz Pieśniewski (IAR) 0:50
+
Dodaj do playlisty
Czytaj również:

IAR/jmo

Polecane

Wróć do strony głównej