Euro 2024. Poczdam czy Brema? Michał Probierz musi podjąć ważną decyzję

2024-04-02, 13:46

Euro 2024. Poczdam czy Brema? Michał Probierz musi podjąć ważną decyzję
Michał Probierz wybrał się do Niemiec, by wybrać bazę reprezentacji Polski podczas Euro 2024 . Foto: East News/Grzegorz Wajda/REPORTER

Według "Przeglądu Sportowego", Michał Probierz we wtorek uda się do Niemiec. Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski stanie na czele czteroosobowej delegacji, która ma wizytować dwie potencjalne bazy Biało-Czerwonych podczas finałów mistrzostw Europy.

Reprezentacja Polski awansowała do turnieju finałowego mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni dostali się na Euro 2024 przez dwustopniowe baraże, w decydującym meczu pokonując Walię w Cardiff po serii rzutów karnych.

Nasi piłkarze nie mają jeszcze wybranego miejsca, w którym będą rezydowali podczas turnieju rozgrywanego w czerwcu i w lipcu na boiskach Niemiec.

Polska delegacja w Niemczech. Ważna decyzja przed Probierzem

Według informacji "Przeglądu Sportowego", czteroosobowa polska delegacja wybierze się we wtorek do Niemiec, by obejrzeć dwie potencjalne lokalizacje dla turniejowej bazy Biało-Czerwonych.

W wyjazdowym składzie znalazł się oczywiście Michał Probierz. Oprócz selekcjonera reprezentacji Polski, do Niemiec wybrali się sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu logistyki PZPN Andrzej Zaręba oraz Łukasz Gawrjołek, który odpowiada za sprawy organizacyjne.

Pierwszym celem wyprawy ma być Atlantic Grand Hotel w Bremie, a drugim Seminaris SeeHotel w Poczdamie. To właśnie te dwie lokalizacje są brane pod uwagę jako turniejowa baza Biało-Czerwonych.

Decyzja kwestią kilku dni. Co wybierze Probierz?

Decyzja w tej sprawie ma być podjęta jeszcze w tym tygodniu. W najbliższych dniach poznamy też miejsce treningów reprezentacji Polski przed wylotem na Euro 2024. Prawdopodobnie będzie nim PGE Narodowy w Warszawie.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy D podczas mistrzostw Europy. 16 czerwca Biało-Czerwoni zagrają w Hamburgu z Holendrami. Pięć dni później w Berlinie zmierzą się z Austriakami, a fazę grupową zakończą meczem z Francuzami, który zaplanowano na 25 czerwca w Dortmundzie.

Faza grupowa EURO 2024

Podział na grupy turnieju finałowego Euro 2024:

Grupa A: Niemcy, Węgry, Szkocja, Szwajcaria

Grupa B: Hiszpania, Albania, Chorwacja, Włochy

Grupa C: Anglia, Dania, Słowenia, Serbia

Grupa D: Francja, Austria, Holandia, Polska

Grupa E: Belgia, Rumunia, Słowacja, Ukraina

Grupa F: Portugalia, Turcja, Czechy, Gruzja

Terminarz dzienny piłkarskich mistrzostw Europy 2024 >> CZYTAJ WIĘCEJ 

Grupy Euro 2024
Czytaj także:

PolskieRadio24.pl

/empe

Polecane

Wróć do strony głównej