Liga Narodów siatkarzy. Biało-Czerwoni wywalczyli medal w Łodzi - WYNIKI

2024-06-30, 22:50

Polscy siatkarze zdobyli brązowe medale w Lidze Narodów . Foto: PAP/Adam Warżawa

Polscy siatkarze przed rokiem triumfowali w Lidze Narodów. W kolejnej edycji tej imprezy podopieczni Nikoli Grbicia wywalczyli natomiast brązowe medale.

• Przed rokiem Polacy triumfowali w turnieju finałowym w Gdańsku. Tym razem najlepsze osiem drużyn walczy o zwycięstwo w rozgrywkach w Łodzi
  • Liga Narodów była dla Biało-Czerwonych kluczowym testem formy przed igrzyskami w Paryżu

Tegoroczny sezon reprezentacyjny jest bardzo ważny dla reprezentantów Polski. Mistrzowie Europy najpierw mieli za zadanie obronę tytułu w Lidze Narodów, a potem powalczą o upragniony olimpijski medal podczas igrzysk w Paryżu, które odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Liga Narodów była zatem kluczowym sprawdzianem formy naszych reprezentantów przed najważniejszą imprezą sportową czterolecia.

Polscy siatkarze z niemal idealnym bilansem

Przed rokiem Biało-Czerwoni triumfowali w turnieju finałowym Ligi Narodów w Gdańsku. Jeszcze przed startem tegorocznej edycji było wiadomo, że, bez względu na wyniki w fazie interkontynentalnej, podopieczni Nikoli Grbicia będą bronili tytułu w Łodzi, gdzie tym razem zostanie rozegrany turniej z udziałem ośmiu najlepszych drużyn rozgrywek.

Zanim do tego dojszło, polscy siatkarze rozegrali jednak 12 meczów podczas trzech turniejów rundy zasadniczej. Rywalizację zaczęli w Antalyi od meczu ze Stanami Zjednoczonymi, w którym pewnie triumfowali w trzech setach.

W kolejnym meczu podopieczni Nikoli Grbicia pokonali w czterech partiach Kanadę. W trzecim spotkaniu Polacy ograli Holendrów 3:0. Ostatnim rywalem Biało-Czerwonych w Antalyi była Słowenia, która niespodziewanie zwyciężyła z obrońcami tytułu w trzech setach.

Świetna faza zasadnicza. 10 wygranych

Biało-Czerwoni rozpoczęli turniej w japońskiej Fukuoce od zwycięstwa w meczu z Bułgarami (3:1). Znakomicie Polacy spisali się w spotkaniu z Turcją, którą pokonali w trzech szybkich setach. W swoim trzecim meczu Biało-Czerwoni rozbili Japończyków 3:0.

Zmagania w Fukuoce podopieczni Nikoli Grbicia zakończyli porażką z Brazylią (1:3).

Na koniec fazy zasadniczej Biało-Czerwoni przyjechali do Lublany. Rywalizację w stolicy Słowenii rozpoczęli od ogrania Włochów 3:0. Następnie pokonali Argentyńczyków, także w trzech setach.

Polacy do końca rywalizacji w Lublanie pozostali na zwycięskiej ścieżce. Po zaciętej, pięciosetowej batalii ograli Serbów, natomiast Kubańczykom nie dali szans, triumfując w trzech partiach.

Ostatecznie zakończyli fazę zasadniczą rozgrywek na drugim miejscu. Lepszy dorobek mieli tylko Słoweńcy.

Polacy znowu z medalem Ligi Narodów

Osiem najlepszych drużyn przystąpiło do turnieju finałowego rozgrywek. Polacy w ćwierćfinale pokonali Brazylię 3:1.

W półfinale nasi reprezentanci zmierzyli się z Francją, która okazała się lepsza po zaciętym meczu zakończonym w tie-breaku..

Biało-Czerwoni w niedzielę zmierzyli się w starciu o brązowy medal ze Słowenią. Ten mecz toczył się pod dyktando naszej drużyny, która wygrała w trzech setach!

Złoty medal wywalczyli natomiast Francuzi, którzy w finale wygrali 3:1 z Japonią.

Liga Narodów siatkarzy 2024: WYNIKI meczów Polaków w rundzie zasadniczej: