Reakcje po zamachu na premiera Słowacji. Poseł KO: trzeba obniżyć temperaturę sporu politycznego

2024-05-17, 19:13

- Przez lata wszystkie strony sporu politycznego pracowały nad tym bardzo rzetelnie, żebyśmy nie potrafili ze sobą rozmawiać. Uważam, że czwartkowy spot PO był średnio udany - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Przemysław Witek, komentując wydarzenia po zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę.

W środę doszło do zamachu na premiera Słowacji Roberta Ficę. Napastnik otworzył ogień do szefa rządu po wyjazdowym posiedzeniu słowackiej Rady Ministrów w miejscowości Handlová. W Polskim Radiu 24 sprawę komentował poseł Koalicji Obywatelskiej Przemysław Witek.

Przemysław Witek: zamach na premiera Słowacji nie wzbudził żadnych wniosków w Polsce

Gość audycji stwierdził z żalem, że polscy politycy nie wysnuli żadnych wniosków z zamachu na słowackiego przywódcę. Przykładem tego - w jego opinii - był m.in. spot Platformy Obywatelskiej, który został wyemitowany dzień po dramacie.

- Przez lata wszystkie strony sporu politycznego pracowały nad tym bardzo rzetelnie, żebyśmy nie tylko nie potrafili ze sobą rozmawiać, ale wręcz nie dopuszczali w ogóle tej rozmowy - ocenił poseł KO.

Spot PO o prorosyjskim PiS. "Był średnio udany"

Polityk stwierdził, że nie można zarzutu podgrzewania atmosfery sporu politycznego kierować wyłącznie w stronę KO, jego zdaniem początkiem tego były ataki ze strony PiS. Jednak - jak dodał - to nie usprawiedliwia podobnych zachowań po stronie jego ugrupowania.

- Wczoraj mnie o to pytano w jednej z telewizji. Powiedziałem, że ten spot był - mówiąc najdelikatniej - średnio udany. Chciałbym się tego trzymać - podkreślił.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj

Przemysław Witek: trzeba obniżyć temperaturę sporu politycznego w Polsce ("Rozmowa Polskiego Radia 24") 12:03
+
Dodaj do playlisty

* * *

Audycja: "Rozmowa Polskiego Radia 24"
Prowadzi: Paweł Pawłowski
Gość: Przemysław Witek (KO)
Data emisji: 17.05.2024
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/jmo

Polecane

Wróć do strony głównej