Premier League. Guardiola odejdzie z Manchesteru City? Niepokojące doniesienia dla fanów "Citizens"

2024-05-27, 13:14

Premier League. Guardiola odejdzie z Manchesteru City? Niepokojące doniesienia dla fanów "Citizens"
Pep Guardiola może pożegnać się z Manchesterem City po następnym sezonie. Foto: PAP/EPA/TOLGA AKMEN

Brytyjskie media informują, że przyszłość Pepa Guardioli w Manchesterze City jest niepewna. Szkoleniowiec zdementował doniesienia o tym, że może odejść z klubu już tego lata, ale jego następny sezon może być jego ostatnim w roli trenera "The Citizens". 

Premier League. Ostatni sezon Pepa Guardioli

Cztery kolejne mistrzostwa Anglii, puchary w kraju i triumf w Lidze Mistrzów - po tym sezonie można powiedzieć, że Pep Guardiola osiągnął z Manchesterem City właściwie wszystko, co tylko mógł. Jeden z najlepszych szkoleniowców świata potwierdził swoją markę i zaznaczył dominację swojej drużyny w Anglii.

Świętowanie kolejnego tytułu nie było jednak długie, ponieważ w weekend "The Citizens" przegrali finałowy mecz Pucharu Anglii z Manchesterem United. Teraz nadszedł czas na wietrzenie składu, szukanie potencjalnych wzmocnień i pożegnania z kilkoma piłkarzami, co u Guardioli stało się normą bez względu na sportowy wynik. Wydaje się jednak, że na pierwszy plan wychodzą nie kwestie roszad w składzie, a przyszłości trenera. 

Brytyjskie media rozpisywały się o tym, że Guardiola może opuścić zespół już po zakończeniu obecnego sezonu, ale słowa samego zainteresowanego dość jednoznacznie wytrąciły argumenty z rąk tych, którzy głosili tę tezę. Okazuje się jednak, że temat ten nie jest tylko wymysłem dziennikarzy. Wszystko rozbija się jednak o to, kiedy może dojść do odejścia.

Jack Gaughan z "Daily Mail"  napisał jednoznacznie, że nadchodzący sezon będzie dla Guardioli, który pracuje w Manchesterze od 2016 roku, ostatnim w roli trenera mistrza Anglii - znaczy to tyle, że Hiszpan zamierza wypełnić obowiązujący kontrakt, który wygasa w czerwcu 2025 roku.

REKLAMA

Nie wiadomo na razie, jakie są dalsze plany szkoleniowca, wszystko wskazuje jednak na to, że nawet jeśli podjął decyzję, nie zamierza dzielić się nią w tym momencie i w pełni skupia się do swoich kolejnych trenerskich wyzwań. Można domyślać się, że ten etap kariery będzie chciał zakończyć w jak najlepszym stylu. A biorąc pod uwagę fakt, jak wysoko zawiesił sobie poprzeczkę dotychczasową pracą, nie będzie to łatwe zadanie.

Czytaj także:

ps

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej