Bosak kandydatem prawicy na prezydenta? "PiS nie jest na to gotowe"

2024-06-18, 18:52

Bosak kandydatem prawicy na prezydenta? "PiS nie jest na to gotowe"
Tumanowicz: Krzysztof Bosak byłby w stanie powalczyć z kandydatem KO w wyborach prezydenckich. Foto: Piotr Nowak/PAP

- Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak z Konfederacji mógłby uzyskać poparcie całej prawicy i wejść do drugiej tury wyborów prezydenckich. Problem w tym, że PiS najpewniej nie będzie chciało odpuścić  swoich partykularnych interesów - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Witold Tumanowicz. 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował ostatnio możliwość koalicji z Konfederacją. - Konfederacja stawia sprawę tak, że my jesteśmy właściwie takim samym złem, jak PO. Są tacy, którzy mają wiarę, że taka postawa w końcu się skończy. Ale póki ja jestem szefem PiS, to gaśnic do gaszenia Chanuki używać nie będziemy. To jest, że tak ujmę sprawa, poza moimi możliwościami mentalnymi - powiedział w rozmowie z wPolityce. O Konfederacji powiedział także, że "to dziwny twór", ponieważ "w jednej niewielkiej partii" są cztery partie, co jest "naprawdę dość rzadko spotykane".

"Byłby w stanie powalczyć"

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 PiS ma problem z wynikiem Konfederacji z wyborów do Parlamentu Europejskiego. - Zagrożenie jest wyczuwalne. Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak z Konfederacji mógłby uzyskać poparcie całej prawicy i wejść do drugiej tury wyborów prezydenckich. Problem w tym, że PiS najpewniej nie będzie chciał odpuścić  swoich partykularnych interesów. Politycy PiS nie są gotowi na to, żeby w wyborach prezydenckich nie wystawiać własnego kandydata - powiedział Witold Tumanowicz.  

Dodał, że w sondażach Krzysztof Bosak cieszy się wysokim zaufaniem wśród polityków opozycji. - Byłby w stanie powalczyć z kandydatem KO - podsumował Tumanowicz.

REKLAMA

Posłuchaj

Witold Tumanowicz gościem Przemysława Szubartowicza (Rozmowa Polskiego Radia 24) 12:23
+
Dodaj do playlisty

Konfederacja zajęła trzecie miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego, uzyskując 12,06 proc. poparcia. Partia do Brukseli wyśle sześciu europosłów. Są to: Grzegorz Braun, Anna Bryłka, Tomasz Buczek, Marcin Sypniewski, Stanisław Tyszka oraz Ewa Zajączkowska-Hernik.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: Rozmowa Polskiego Radia 24

REKLAMA

Prowadzący: Przemysław Szubartowicz

Gość: Witold Tumanowicz (Konfederacja)

Data emisji: 18.06.2024

Godzina emisji: 17.35

REKLAMA

PR24

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej