La Liga. Złe wieści dla Realu Madryt. Kylian Mbappe wypada z gry z powodu kontuzji

Kylian Mbappe przedwcześnie opuścił murawę podczas ligowego meczu z Alaves. Jak się okazuje, francuski napastnik doznał kontuzji mięśnia udowego, która może go wykluczyć m.in. z derbowego meczu przeciwko Atletico.

2024-09-25, 14:29

Kylian Mbappe doznał kontuzji podczas meczu przeciwko Alaves. Foto: PAP/EPA/Juanjo Martin

Piłkarze Realu Madryt wygrali u siebie z Deportivo Alaves 3:2 w meczu siódmej kolejki hiszpańskiej La Liga. "Królewscy" do 85. minuty prowadzili 3:0, jednak szalona końcówka o mało nie pozbawiła ich trzech punktów.

Nowy nabytek "Los Blancos" Kylian Mbappe udowodnił, że jest w coraz wyższej formie. Pierwszy gol Francuza nie został uznany za względu na spalonego, ale w 40. minucie napastnik podwyższył wynik, pewnie strzelając po podaniu Rodrygo.

Ostatecznie francuski napastnik musiał opuścić boisko w 80. minucie z powodu urazu. Niecały kwadrans przed końcem zasygnalizował, że potrzebuje zmiany, wskazując na swoje udo.

"Po badaniach przeprowadzonych dzisiaj przez sztab medyczny Realu Madryt na naszym zawodniku Kylianie Mbappé stwierdzono u niego kontuzję mięśnia dwugłowego uda lewej nogi" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Mbappe ma pauzować aż trzy tygodnie, co oznacza, że nie wystąpi w derbowym spotkaniu z Atletico. Zabraknie go także w ligowej potyczce z Villarreal oraz meczu z Lille w ramach Ligi Mistrzów.

Od kiedy Mbappe przeniósł się do stolicy Hiszpanii z Paris Saint-Germain przed tym sezonem, zdobył dla "Królewskich" siedem goli, w tym pięć w lidze - o jednego mniej od prowadzącego w klasyfikacji strzelców Roberta Lewandowskiego z Barcelony.

Real Madryt w siedmiu ligowych meczach zdobył 17 punktów i zajmuje drugie miejsce w tabeli. Prowadząca FC Barcelona ma 18 pkt, choć rozegrała jedno spotkanie mniej.