more_horiz

Matematyka, nowe technologie i skalowanie. Jak projektować dźwięk?

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 14:22
6. Ogólnopolska Studencka Konferencja Akustyków OSKA 2019 skupia studentów-pasjonatów podejmujących tematy ściśle związane z akustyką i jest jedynym tego typu wydarzeniem w skali kraju.
Audio
  • OSKA 2019. Jak zaprojektować dźwięk? (Stacja nauka/Czwórka)
Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019
Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019 Foto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Konferencja organizowana jest przez studentów koła Naukowego Akustyki Architektonicznej w AGH, przy współpracy ze Studenckim Kołem Akustyków  z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 

Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019 Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019
- OSKA to konferencja naukowa, która skupia pasjonatów akustyki - mówił organizator Kamil Piotrowski. - Jest miejscem, w którym studenci mogą pochwalić się swoimi osiągnięciami w tej dziedzinie. W tracie 6. odsłony postanowiliśmy się zająć tematami ze świata nowych technologii związanych z muzyką, rejestracją dźwięku i jej reprodukcją. Ku naszemu zaskoczeniu zgłoszono bardzo dużo kreatywnych projektów - relacjonował.
Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019 Relacja z 6. Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Akustyków OSKA 2019
W ramach konferencji poruszano tematy związane m.in. z ambisonią, rozmawialiśmy o tym, czy z pomocą mini-makiety można zaprojektować akustykę sal koncertowych, czy możliwe jest rozproszenie dźwięku w pomieszczeniu w taki sposób, by w każdym miejscu był tak samo dobrze słyszalny i które tkaniny najlepiej tłumią dźwięk.
W jaki sposób nowe technologie będzie można wykorzystać do tworzenia nowej jakości formatów akustycznych? O tym w rozmowach z gośćmi Patryka Kuniszewicza.
***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Aleksandra Majchrzak (współorganizatorka konferencji, doktorantka AGH), Teresa Makuch (z AGH w Krakowie), Kamil Piotrowski (współogranizator konferencji), Łukasz Mendel, Tomasz Oparka (przedstawiciele firmy wyposażającej wystąpienia sceniczne)

Data emisji: 7.03.2019

Godzina emisji: 12.37

ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dłuższa ciąża, lepsze życie dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:20
Ludzka ciąża trwa za krótko - do takiego wniosku doszli naukowcy. A my z dr Magdaleną Babiszewską sprawdzamy, czy mają  rację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nasza" muzyka zwiększa produktywność

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 14:00
Wielu z nas wybiera słuchawki i ulubioną muzykę, by odciąć się od hałasów i dźwięków dobiegających z zewnątrz. Muzyka usprawnia mózg, poprawia krążenie, wpływa na nasza podświadomość i zwiększa naszą produktywność. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Naukowcy z Łodzi projektują mikroczujniki do badania żywności

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 15:25
Nawet jeśli staramy się czytać składy produktów spożywczych na opakowaniach, często i tak nie wiemy jakie szkodliwe mogą być substancje, które się tam znajdują. Jednymi z nich są aminy biogenne, które w nadmiernej ilości mogą powodować rozwój nowotworów.
rozwiń zwiń