more_horiz

Czarnecki: UE wyraża interesy krajów, które nie chcą, by Polska była silniejsza gospodarczo i geopolitycznie

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 20:09
- Mam wrażenie, że Komisja Europejska jest pewnym instrumentem elit politycznych państw, które widzą, jak polska gospodarka się rozwija, widzą również, jak bardzo rola Polski wzrosła. Unia wyraża interesy krajów, które nie chcą, żeby Polska była silniejsza gospodarczo i geopolitycznie - podkreślił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Ryszard Czarnecki.
Ryszard Czarnecki
Ryszard CzarneckiFoto: PR24/AK

Komisja Europejska wszczęła w środę postępowania przeciwko Polsce w sprawie naruszenia prawa UE w związku z przyjęciem ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022.

Zdaniem gościa PR24 na sprawę wszczęcia postępowania przeciwko Polsce "należy spojrzeć z szerszej perspektywy".

- W gruncie rzeczy w moim głębokim przekonaniu to, co dzieje się w relacjach Unii Europejskiej z niektórymi państwami - przede wszystkim Polską i Węgrami - to tak naprawdę trawestacja tego słynnego stwierdzenia prokuratora generalnego z lat 30. Andrieja Wyszyńskiego, który wtedy mówił: "znajdźcie mi człowieka, ja znajdę paragraf" - podkreślił Ryszard Czarnecki. 

- Teraz Bruksela mówi: "dajcie nam kraj, a my już znajdziemy odpowiednie zapisy w unijnym prawie, a nawet jak ich nie znajdziemy, to i tak będziemy stawiać pod brukselski pręgierz, kogo chcemy" - dodał eurodeputowany. 

Jego zdaniem "wszystko, co Unia robi z Polską, to gra o sumie zero-jedynkowej". - Mam wrażenie, że Komisja Europejska jest pewnym instrumentem elit politycznych państw, które widzą, jak polska gospodarka się rozwinęła i rozwija, widzą również, jak bardzo rola Polski wzrosła. Unia wyraża interesy krajów, które nie chcą, żeby Polska była silniejsza gospodarczo i geopolitycznie - podsumował Ryszard Czarnecki. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:55 PR24 2023_06_07-19-33-00.mp3 Ryszard Czarnecki o postępowaniu Komisji Europejskiej przeciw Polsce (Świat w powiększeniu) 

* * *

Audycja: "Świat w powiększeniu"
Prowadzi: Antoni Opaliński
Gość: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS)
Data emisji: 7.06.2023
Godzina emisji: 19.33

bartos

Zobacz także

Zobacz także