Magazyn samorządowy: "Jesteśmy pokrzywdzeni jako władze Mazowsza"

Lotnisko w podwarszawskim Modlinie zostanie otwarte od czerwca. Wykonawca remontu zapowiada jego zakończenie na 31 maja. Zdaniem marszałka województwa mazowieckiego, Adama Struzika to realny termin, mimo trudnych warunków atmosferycznych.

2013-04-04, 15:00

Magazyn samorządowy:  "Jesteśmy pokrzywdzeni jako władze Mazowsza"
. Foto: flickr/anexxx

Posłuchaj

Adam Struzik o problemach Mazowsza
+
Dodaj do playlisty

 Lotnisko w Modlinie zostało zamknięte po pięciu miesiącach funkcjonowania, gdy wyszło na jaw, że część pasa startowego jest w złym stanie i stwarza realne zagrożenie dla samolotów.

- Dwadzieścia lat staraliśmy się o budowę lotniska w Modlinie. Lokalizację wybrała Unia Europejska, która zdecydowała się dofinansować inwestycje tam, gdzie najlepiej to rokowało. Teraz wiemy, że do budowy pasa użyto złego kruszywa. Jesteśmy pokrzywdzeni jako władze województwa i współwłaściciele spółki. Jeżeli znajdziemy jakiekolwiek niedociągnięcia, to osoby odpowiedzialne poniosą konsekwencje. Wierzę, że niedługo pasażerowie i przedsiębiorcy wrócą do Modlina.

Marszałek Mazowsza zapowiedział rozkwit lotniska w Modlinie po zakończeniu remontu. Do portu wrócą prawdopodobnie samoloty Wizz Air i Ryanaira, startujące teraz tymczasowo z Lotniska Chopina. Niewykluczeni są też nowi przewoźnicy, bo jest duże zainteresowanie lotami z i do Modlina. Jak powiedział Adam Struzik - trwają rozmowy w tej sprawie.

W okresie od 15 lipca do 22 grudnia, kiedy lotnisko było czynne, obsłużyło ponad 900 tys. pasażerów. Świadczy to o dużej popularności tego portu:

REKLAMA

Marszałek
Marszałek Mazowsza, Adam Struzik, foto: PR24/PJ

Bezrobocie na Mazowszu rośnie – wynika z danych GUS. W samej Warszawie jest zarejestrowanych ponad 50 tys. bezrobotnych. To o jedną piątą więcej niż przed rokiem:

- Jest to wynik ujemnego wzrostu gospodarczego. Jeżeli wzrost bezrobocia będzie o 2 punkty procentowe większy niż w poprzednim roku, to będzie sukces. Bezrobocie w Warszawie sięga 6 proc., a w niektórych powiatach Mazowsza wynosi aż 36 procent. Kryzys gospodarczy dotknął także województwo mazowieckie. Odczuwamy to przez zwiększoną presję na Powiatowe Urzędy Pracy.

REKLAMA

PR24/PJ

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej