Awans Polski w rankingu Doing Business

W najnowszym rankingu Doing Business Polska, zajęła 25. miejsce, co oznacza awans o 7 pozycji wobec listy ubiegłorocznej. – W ciągu ostatnich 10 lat dokonaliśmy dużego postępu w tym rankingu Banku Światowego. Poruszamy się w dobrym kierunku gospodarczym i nie zbaczamy z drogi polepszania wizerunku naszego kraju i gospodarki – powiedział w Pulsie Gospodarki Maciej Stańczuk, Pracodawcy RP.

2015-10-29, 12:23

Awans Polski w rankingu Doing Business
W ciągu 10 lat Polska dokonała wielkiego postępu gospodarczego. Widać to na ulicach, ale także w rankingu Banku Światowego.Foto: Flickr/jesuscm [migrating south]

Posłuchaj

29.10.15 Ignacy Morawski: „Zmiany prawa, metodologiczne oraz szybki rozwój gospodarki zagwarantował nam awans w rankingu Doing Business (…)”.
+
Dodaj do playlisty

Goście Pulsu Gospodarki (od lewej): Maciej Stańczuk, Piotr Bodył-Szymala i Ignacy Morawski, foto: PR24/PJ Goście Pulsu Gospodarki (od lewej): Maciej Stańczuk, Piotr Bodył-Szymala i Ignacy Morawski, foto: PR24/PJ

W Polsce coraz łatwiej prowadzi się własny biznes. Jak zauważył Piotr Bodył-Szymala z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, awans w rankingu Doing Business ułatwia życie przedsiębiorcom. Według Ignacego Morawskiego, głównego ekonomista BIZ Banku, jest to zasługa szeregu zmian gospodarczych.

– Zmiany prawa, metodologiczne oraz szybki rozwój gospodarki zagwarantował nam awans w rankingu Doing Business. Żeby się dalej w nim piąć, potrzebne jest wprowadzenie bardziej przejrzystego prawa podatkowego. Źródłem nadziei jest sam fakt parcia, żeby iść w górę – mówił gość Polskiego Radia 24.  

W programie była również porównanie życia w Polsce i Niemczech. Nie zabrakło także komentarza do podatkowych pomysłów PiS, a w szczególności kwoty wolnej od podatku, która jest niezgodna z konstytucją oraz  na nowe resorty gospodarcze i likwidacji roamingu w Unii Europejskiej.

Audycję prowadziła Sylwia Zadrożna.

Polskie Radio 24/dds/pj

 

Polecane

Wróć do strony głównej