more_horiz

Debata dnia. "100 obwodnic" - nowe hasło programowe PiS

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 18:57
Na konwencji w Olsztynie Jarosław Kaczyński zapowiedział, że obóz rządzący w przyszłej kadencji będzie chciał inwestować między innymi w infrastrukturę drogową, w tym w obwodnice miast. O propozycjach lidera PiS w środowej "Debacie dnia" dyskutowali Piotr Grzybowski (Radio Warszawa) i Adam Buła ("Polska The Times").
Audio
  • 04.09.19 Debata dnia: Piotr Grzybowski i Adam Buła
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: um.ciechanow.pl

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas konwencji w Olsztynie mówił między innymi o inwestycjach drogowych. Zapowiedział, że w programie PiS-u, który ma zostać ogłoszony w najbliższą sobotę w Lublinie, pojawi się hasło "100 obwodnic".

- To zapewne pierwsza jaskółka przed konwencją w Lublinie. To hasło jest odpowiedzią na potrzeby infrastrukturalne, które każdy z nas spotyka na swojej drodze, podróżując po Polsce. Problem faktycznie istnieje. Miejscowości z takim problemem, w których ciężki ruch wchodzi do miasta, jest więcej. Jest to kwestia kluczowa, nie tylko dla samego transportu, przemieszczania się, ale liczy się także bezpieczeństwo – powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski.

Czytaj także >>> Jarosław Kaczyński: rząd przywiązuje ogromną wagę do spraw bezpieczeństwa

Zdaniem Adama Buły, "zdecydowanie lepiej jest poczekać do ogłoszenia pełnego programu w Lublinie". - Wydaje się, że możemy mieć powtórkę z zabawy z cyframi, trochę w PRL-owskim stylu: tysiąc szkół na tysiąclecie. Akurat drogi to bardzo niewygodny temat dla PiS-u – mijają cztery lata i ani jednego kilometra autostrady. Mamy prawdziwy festiwal porzucanych kontraktów, co jest w pewnym stopniu winą PiS-u – skomentował publicysta.

Więcej w całej audycji.

Debatę prowadziła Magdalena Złotnicka.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 04.09.2019

Godzina emisji: 18.06

Zobacz także

Zobacz także