more_horiz

Odwrót rosyjskich wojsk z Chersonia. Publicyści komentują sytuację na froncie

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2022 19:45
Gośćmi "Debaty Dnia" w PR24 byli: Bolesław Bezek z "Nowej Trybuny Opolskiej" oraz Hubert Biskupski z "Super Expressu". Publicyści rozmawiali o ofensywie ukraińskiej w rejonie Chersonia. Czy odwrót Rosjan z tego regionu to bolesny cios dla Kremla?
Odwrót rosyjskich wojsk z Chersonia. Publicyści w PR24 komentują sytuację na froncie
Odwrót rosyjskich wojsk z Chersonia. Publicyści w PR24 komentują sytuację na froncieFoto: AA/ABACA/PAP

W opinii Hubert Biskupskiego, patrząc na "tę szopkę", która właśnie się odbywa czyli moment, w którym Szojgu wydaje rozkaz o wycofaniu się wojsk rosyjskich z Chersonia, widać iż ową klęskę trzeba jakoś "opakować propagandowo". - A ludziom trzeba jakoś wytłumaczyć, że rosyjska armia nie jest drugą armią świata, operacja wojskowa obnażyła, ze król jest nagi. Teraz sprzedaje się to tak, że naziści ukraińscy dokonują masakry ludności cywilnej więc trzeba ją ewakuować - mówił publicysta.

"Chodzi o przegrupowania"

Bolesław Bezek dodał, że do opinii publicznej dochodzą sygnały dotyczące tego, że Rosjanie minują budynki, ulice i kanały. Zauważył, że nie widział żadnej klęski w okolicach Chersonia. - Myślę, że Rosjanie nie chcieli tam żadnego Stalingradu, jest logiczne działanie, to potrwa, trzeba dać czas żołnierzom, ale raczej chodzi o przegrupowanie, Rosja z kolei wymyka się wszystkim schematom także wojennym - powiedział Bolesław Bezek.

Rosyjskie wojska zajęły Chersoń na początku marca. To jedyne ukraińskie miasto będące stolicą obwodu, które znalazło się pod okupacją agresora od czasu rozpoczęcia inwazji 24 lutego tego roku. Pod koniec września, w reakcji na ukraińską kontrofensywę, Moskwa przeprowadziła tzw. referendum, nieuznane przez społeczność międzynarodową, w sprawie aneksji obwodu chersońskiego do Rosji.

Tymczasem ukraińskie wojsko przesuwa się w stronę Chersonia. Wczoraj (09.11) zdobyto 12 miejscowości. Dziś (10.11) ukraińscy żołnierze wyzwolili też strategicznie ważne miasto Snihuriwka, położone 50 km. na północ od Chersonia.


Posłuchaj
53:26 PR24_mp3 2022_11_10-18-06-21.mp3 Odwrót rosyjskich wojsk z Chersonia. Publicyści w PR24 komentują sytuację na froncie ("Debata Dnia")

***

Audycja: "Debata Dnia"

Prowadzący: Adrian Stankowski

Gość: Bolesław Bezek ("Nowa Trybuna Opolska") oraz Hubert Biskupski ("Super Express")

Data emisji: 10.11.2022

Godzina: 18:06  

Zobacz także

Zobacz także