more_horiz

Propozycje kolejnych sankcji UE na Rosję. Komentarz publicystów

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2022 19:09
Brukselska korespondentka Polskiego Radia - Beata Płomecka poinformowała, że w piątek po południu ambasadorowie krajów członkowskich mieli zając się propozycjami KE dotyczących kolejnych sankcji UE na Rosję. O debacie nt. sankcji rozmawiali w Polskim Radiu 24 publicyści: Miłosz Lodowski i Mateusz Wyrwich.
Trwa dyskusja o wprowadzeniu kolejnych sankcji na Rosję
Trwa dyskusja o wprowadzeniu kolejnych sankcji na RosjęFoto: Shutterstock/MDart10

Dziewiąty pakiet sankcji wobec Rosji składa się z dwóch części. Jedna to tzw. czarna lista osób, które będą miały zakaz wjazdu do Unii i zablokowane majątki, oraz firm i instytucji, których aktywa zostaną zamrożone. Druga to kolejne restrykcje gospodarcze.

Na czarną listę zostało wpisanych około dwustu osób, firm i instytucji. - Między innymi zaangażowanych w ohydny proceder porywania i wywożenia ukraińskich dzieci - mówił wczoraj ambasador Polski przy Unii Andrzej Sadoś, potwierdzając tym samym nieoficjalne doniesienia brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej, która informowała o tym jako pierwsza.

Miłosz Lodowski podkreślił, że wszystko zależy od postaw Węgier. Mogą one bowiem grozić wetem ponieważ chcą uzyskać dla siebie pieniądze z KPO.

Mateusz Wyrwich także zaznaczył, że jest wiele państw, którym nie zależy na wprowadzeniu tych sankcji. Dodał także, że gdyby miały faktycznie uderzyć w Rosję, to nie potrzeba byłoby aż dziewięciu pakietów.

Zapraszamy do wysłuchania całej debaty

Posłuchaj
47:32 PR24_mp3 2022_12_09-18-05-57.mp3 Miłosz Lodowski i Mateusz Wyrwich m.in. o sankcjach UE (Debata dnia)

* * *

Audycja: "Debata dnia"
Prowadzi: Krzysztof Świątek
Goście: Mateusz Wyrwich ("Niedziela"), Miłosz Lodowski (publicysta)
Data emisji: 09.12.2022
Godzina emisji: 18.05

dz/IAR

Zobacz także

Zobacz także