X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

P. Szefernaker o anulowaniu głosowania ws. KRS: próbują zrobić z igły widły

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 09:16
- Wcześniej zdarzyła się awaria urządzenia do głosowania, więc marszałek Sejmu anulowała głosowanie i je powtórzono. Nikt na sali nie znał wyniku przerwanego głosowania - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS i wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker.
Audio
  • Paweł Szefernaker o działaniach władz ws. zatrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa (Polskie Radio 24/24 Pytania - rozmowa poranka)

W czwartek wieczorem Sejm wybrał Krystynę Pawłowicz, Stanisława Piotrowicza i Jakuba Stelinę na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Później Izba niższa wybrała także czterech nowych posłów-członków Krajowej Rady Sądownictwa. Są to: Bartosz Kownacki, Arkadiusz Mularczyk, Marek Ast i Kazimierz Smoliński - wszyscy z klubu PiS.

1200_Sejm_PAP (1).jpg
Sejm wybrał nowych członków KRS. Kandydatki opozycji odrzucone

Wokół głosowań narosły kontrowersje w związku z problemami technicznymi, które spowodowały, że część posłów nie była w stanie oddać głosu za pomocą urządzeń elektronicznych. Głosowanie w sprawie KRS zostało powtórzone, co wzbudziło sprzeciw części posłów opozycji. Sprawę tę komentował w Polskim Radiu 24 poseł PiS Paweł Szefernaker.

Opozycja zawsze krytykuje PiS

Paweł Szefernaker podkreślił, że głosowanie w sprawie KRS było szczególnie trudne pod kątem technicznym, gdyż przeważnie posłowie głosują za, przeciw lub wstrzymują się od głosu. Tym razem wybór był większy, bo za pomocą urządzeń do głosowania wybierano spośród sześciu kandydatów.

Do tego zaczęły pojawiać się problemy techniczne, część urządzeń nie działała. Jak zauważył poseł PiS-u, opozycja chciała domagać się powtórzenia głosowania, ale kiedy dowiedzieli się, że podobny wniosek składa posłanka PiS, zmienili zdanie i zaczęli zarzucać marszałek Sejmu próbę zmiany wyniku niekorzystnego dla Prawa i Sprawiedliwości głosowania.

>>> [CZYTAJ WIĘCEJ] Powtórne głosowanie ws. KRS. Rzecznik PiS odpowiada na zarzuty

- Opozycja próbuje zrobić z igły widły. Wcześniej zdarzyła się awaria urządzenia do głosowania, więc marszałek Sejmu anulowała głosowanie i je powtórzono. Nikt na sali nie znał wyniku przerwanego głosowania - mówił polityk.

- Bez względu na to, co będzie się działo w Sejmie, czy w polityce, będzie za każdym razem wykorzystywane przez opozycję, żeby atakować PiS - podkreślił.

Co z kandydaturami do TK?

Pierwotnie Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło innych kandydatów do Trybunału Konstytucyjnego. Zamiast prof. Jakuba Steliny, zgłoszona została prof. Elżbieta Chojna-Duch. Jej kandydatura została wymieniona po rozpoczęciu obrad nowego Sejmu na prof. Roberta Jastrzębskiego. Wobec jego kandydatury wycofano jednak poparcie i wybrano ostatecznie Jakuba Stelinę.

>>> [ZOBACZ TAKŻE] Sebastian Kaleta: kandydaci do TK mają wysokie kwalifikacje i duże doświadczenie

- Czasem pojawiają się pewne okoliczności, w wyniku których warto, aby wokół osoby, która startuje, nie było żadnych wątpliwości. Jeśli takie okoliczności się pojawiły, to jest zmiana kandydata, to jest normalne. Lepiej zmienić kandydata przed wyborem niż po - wyjaśnił polityk.

Zapraszamy do wysłuchania audycji.

Audycję "24 pytania - Rozmowa Poranka" prowadził Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/jmo

______________________

Data emisji: 22.11.2019

Godzina emisji: 7.35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Plan na cztery lata. Zobacz, co zapowiedział premier w exposé

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 15:50
Szef rządu Mateusz Morawiecki w swoim exposé zapowiedział m.in. zmiany w systemie podatkowym, modernizację szkół, strategię demograficzną, zmiany przepisów dot. bezpieczeństwa ruchu drogowego, zdrowia obywateli oraz rozwiązań proekologicznych. Portal PolskieRadio24.pl publikuje listę obietnic premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier powołał kierownictwo KPRM. Jest nowy szef gabinetu politycznego

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 11:24
Mateusz Morawiecki wręczył akty powołania oraz powierzenia obowiązków członkom kierownictwa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jej szefem pozostanie Michał Dworczyk. Funkcję rzecznika rządu nadal będzie pełnił Piotr Müller.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Sachajko: w poprzednim exposé dużo poświęcono rolnictwu, teraz nic

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2019 07:53
- Pan premier w ogóle nie mówił o tym, jak zamierza wygrać z plagą ASF (afrykańskiego pomoru świń) – powiedział w "Sygnałach dnia" Jarosław Sachajko, poseł Kukiz’15.
rozwiń zwiń