X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie stosować odpowiedzialności zbiorowej". Jarosław Sellin o walce z pedofilią

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 08:30
 - Winny jest konkretny człowiek. Powinno się walczyć z patologią pedofilii niezależnie od tego, kim on jest. Jesteśmy w tej sprawie zdeterminowani - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
Audio
  • Jarosław Sellin o walce z pedofilią (24 Pytania - Rozmowa Poranka)
Jarosław Sellin
Jarosław SellinFoto: PR24

W środę odbyła się premiera filmu "Nic się nie stało" o pedofilii w środowisku polskich celebrytów. Choć ukazanych jest w nim kilka klubów muzycznych, koncentruje się głównie na sprawie sopockiego lokalu Zatoka Sztuki. To właśnie w nim miało dochodzić do seksualnego wykorzystywania nieletnich, klub ten odwiedzały znane postacie polskiego show-businessu.

Marcin Warchoł PR24 663.jpg
Marcin Warchoł: w walce z pedofilią widać zmiany

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że trzeba walczyć z patologią pedofilii. - Z konkretnymi ludźmi, nie stosować odpowiedzialności zbiorowej, winny jest konkretny człowiek. Powinno się walczyć z tym zjawiskiem niezależnie od tego, kim on jest. Jesteśmy w tej sprawie zdeterminowani, zaostrzamy kary za przestępstwa - powiedział Jarosław Sellin. 

Swoją premierę miał też ostatnio film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", który dotyczy pedofilii wśród księży. -  Nie zauważyłem, żeby ktoś chciał tolerować pedofilię. Poczekajmy na działania prokuratorów. Nie tylko w Polsce, w sposób wyjątkowo twardy i brutalny, próbowano przestępstwa konkretnych ludzi przypisać całej instytucji Kościoła, to bardzo nieuczciwe i niesprawiedliwe. Zjawisko pedofilii wśród duchownych jest marginalne. Niestety są inne grupy zawodowe mocniej zaznaczone tą patologią  - podkreślił wiceminister kultury. 

Sąd Najwyższy

Aleksander Stępkowski, tymczasowy I Prezes SN, zamierza dziś kontynuować obrady Zgromadzenia Ogólnego Sędziów Sądu Najwyższego, które ma wyłonić pięciu kandydatów na I Prezesa SN. Ostatecznie jednego z nich na to stanowisko wybierze prezydent. Zdaniem Jarosława Sellina Aleksander Stępkowski poradzi sobie z tą sytuacją. - Mamy do czynienia z ewidentną obstrukcją, którą część sędziów próbowała stosować, by nie doprowadzić do wskazania kandydatów. Wygląda na to, że część sędziów z nadania poprzednich czasów chce przeciągnąć procedurę do czasu nowego prezydenta. To niczego nie zmieni. Jestem przekonany, że prezydentem na drugą kadencję będzie Andrzej Duda. Lista kandydatów i tak trafi na biurko prezydenta Andrzeja Dudy - tłumaczył Jarosław Sellin.

Media publiczne 

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jeśli wygra wybory, zlikwiduje telewizję publiczną, stację TVP Info, program "Wiadomości" oraz publicystykę polityczną w telewizji publicznej.  - Media publiczne są od solidnej debaty publicznej, edukacji i kultury. Nigdy nie pozwolimy, aby doszło do ich prywatyzacji - podsumował wiceminister kultury.

* * *

Audycja: "24 pytania - rozmowa poranka"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Jarosław Sellin (wiceminister kultury)
Data emisji: 22.05.2019
Godzina emisji: 7.35


Czytaj także

Prokuratura Krajowa sprawdzi zdarzenia pokazane w filmie "Nic się nie stało"

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2020 18:15
Trzech prokuratorów pod kierownictwem Dyrektora Departamentu Postępowania Przygotowawczego dokona analizy i oceny okoliczności wynikających z filmu Sylwestra Latkowskiego "Nic się nie stało" - poinformowała Prokuratura Krajowa. Takie polecenie wydał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.
rozwiń zwiń