X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Energia odnawialna. Ireneusz Zyska: pierwsze instalacje farm wiatrowych na Bałtyku w 2025 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2021 07:37
- Planujemy inwestycje energii odnawialnej na Bałtyku o mocy 5,9 GW. Pierwsze elektrownie wiatrowe będą instalowane w 2025 roku. Wszystko to spowodowane jest koniecznością przygotowań między innymi po stronie legislacyjnej - powiedział wiceminister klimatu i środowiska, Ireneusz Zyska.

Portal Energetyka24.com przeprowadził we współpracy z IBRIS badania dotyczące postrzegania transformacji energetycznej w naszym kraju. Jak zauważono, "w świadomości społecznej zaszły zmiany dotyczące zapatrywań Polaków w kwestii obecnego kształtu energetyki i postulowanych zmian w tym sektorze". 41 proc. społeczeństwa jest za najszybszą możliwą transformacją energetyczną.

wiatrak energia oze 1200.jpg
Orlen przejmuje trzy farmy wiatrowe. Staje się czwartym graczem na krajowym rynku OZE

"Niewidoczne z brzegu"

Wiceszef resortu klimatu i środowiska powiedział, że planowana inwestycja na Bałtyku będzie dostarczała polskiej energetyce dużą moc. - Planujemy inwestycje energii odnawialnej na Bałtyku o mocy 5,9 GW. Pierwsze elektrownie wiatrowe będą instalowane w 2025 roku. Wszystko to spowodowane jest koniecznością przygotowań między innymi po stronie legislacyjnej - powiedział.

- Farmy wiatrowe nie będą widoczne z brzegu morskiego. Najbliższa instalacja będzie znajdowała się ok. 25 km od brzegu, najdalej będzie to 55 km. Trzeba podkreślić, że wszystkie te projekty, cała inwestycja odbędzie się z minimalnym skutkiem dla środowiska - dodał.

Czytaj także:

Jak podkreślił gość Polskiego Radia 24, udział w tym przedsięwzięciu będą miały także polskie przedsiębiorstwa i będzie miało to także wpływ na ceny. - Już teraz ponad 100 polskich przedsiębiorstw uczestniczy w dostawach sprzętu dla rynku światowego. Cały szereg urządzeń i usług świadczonych przez polskie farmy to ogromny potencjał, który daje 20 proc. całej inwestycji na Bałtyku - powiedział.

- Żeby energia wytwarzana w morskich farmach wiatrowych była akceptowalna cenowo dla przeciętnego odbiorcy, wprowadziliśmy szereg mechanizmów w ustawie, które regulują tę kwestię. To np. cena maksymalna - podkreślił.

Więcej w nagraniu

Posłuchaj
10:28 PR24_mp3 2021_04_15-07-09-57.mp3 Ireneusz Zyska o farmie wiatrowej na Bałtyku ("24 pytania")

***

Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Stanisław Janecki
Gość: Ireneusz Zyska (wiceminister klimatu i środowiska)
Data emisji: 15.04.2021
Godzina emisji: 07.09

dz

Czytaj także

Kurtyka: zła jakość powietrza w Polsce to wynik cywilizacyjnego zapóźnienia

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 09:12
– Polityka energetyczna jest oparta o dwa fundamentalne założenia – najniższego możliwego kosztu i samowystarczalności – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Realizacja Zielonego Zwrotu TAURONA. Spółka rusza z budową farmy wiatrowej w Łódzkiem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2021 14:30
W Łódzkiem, na terenie gmin Moszczenica i Wolbórz, rozpoczyna się budowa farmy wiatrowej o mocy 30 MW - poinformowała w czwartek spółka TAURON. Inwestycja, która pozwoli na wyprodukowanie prądu dla 35 tys. gospodarstw domowych, ma być zakończona latem 2022 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGE inwestuje w morskie farmy wiatrowe. Współpraca z Duńczykami ma przynieść ogromne oszczędności

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 09:31
Polska Grupa Energetyczna zgłosiła projekt budowy morskich farm wiatrowych o wartości 35 mld zł do Krajowego Planu Odbudowy. Znajdą się tam projekty finansowane z Europejskiego Instrumentu Odbudowy RRF. Podpisana właśnie umowa z Orstedem pozwoli PGE rozwinąć nowe kompetencje w dziedzinie morskich farm wiatrowych.
rozwiń zwiń