X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wybory w Rzeszowie. Bogdan Zdrojewski: ich wynik to bonus dla zjednoczonej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2021 08:25
- To może być sygnał dla PiS, że w tej organizacji coś szwankuje, skoro nawet w mateczniku ich kandydaci, wszyscy razem, nie byli w stanie uzyskać więcej niż 45 procent głosów - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Zdrojewski, senator PO.

Ponad 147 tysięcy uprawnionych mieszkańców Rzeszowa wybierało w niedzielę prezydenta miasta w przedterminowych wyborach. Głosowanie zakończyło się o 21.00.

fijołek 1200 pap.jpg
Oficjalne wyniki wyborów: Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa

Przy frekwencji 54 proc. Konrad Fijołek uzyskał 56,51 proc. ważnie oddanych głosów. Jego konkurenci Ewa Leniart otrzymała 23,62 proc., Marcin Warchoł 10,72 proc., a Grzegorz Braun 9,15 proc.

Bogdan Zdrojewski zaznaczył, że sukces Konrada Fijołka jest znaczący. - Jednak nie przeceniałbym jego znaczenia politycznego. To bardzo dobry kandydat, który dobrze się prezentował w kampanii wyborczej, miał pewien dystans do siebie, ale co najważniejsze, widać było, że bardziej mu zależało na Rzeszowie niż na polityce - komentował.

- To sygnał dla PiS i bonus dla zjednoczonej opozycji, pokazujący, że jeżeli mamy dobrego, wiarygodnego kandydata i nie ma wewnętrznej konkurencji, to gwarancja na sukces jest bardzo duża - dodał senator.

Gość audycji skomentował także planowane spotkanie Borysa Budki i Donalda Tuska. - Minimum, którego należałoby się spodziewać, bardzo ważne, to wypełnienie przez Donalda Tuska roli patrona porozumienia, kogoś, kto pomoże ustalić wspólne warunki do tego najważniejszego przedsięwzięcia, jakim są wybory w 2023 r. Maksimum to bezpośrednie zaangażowanie się w politykę krajową, czego się nie spodziewam, z formalną rolą szefa partii lub nowego porozumienia. Raczej należy się spodziewać, że Tusk będzie chciał się zaangażować w politykę krajową, ale będzie to rola mediatora, arbitra na scenie opozycji, nic ponadto - ocenił Bogdan Zdrojewski.

Posłuchaj
12:12 PR24_mp3 2021_06_14-07-36-54.mp3 Bogdan Zdrojewski o wyborach w Rzeszowie (Polskie Radio 24 / 24 Pytania - Rozmowa Poranka)

Czytaj także:

Dotychczasowy włodarz miasta Tadeusz Ferenc złożył rezygnację po 18 latach sprawowania urzędu prezydenta. Wybory, pierwotnie planowane na 9 maja, z powodów epidemicznych odbyły się w niedzielę 13 czerwca.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: 24 Pytania - rozmowa poranka

Prowadzący: Mirosław Skowron

Gość: Bogdan Zdrojewski 

Data emisji: 14.06.2021

Godzina emisji: 07.35

PR24/ka

Czytaj także

Wybory w Rzeszowie. Dr Andrzej Anusz: Zjednoczona Prawica poszła do nich podzielona

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2021 22:31
- Gdyby pojawił się inny kandydat z szeroko pojętego obozu samorządowego, mógłby w pewien sposób odebrać cześć głosów Konradowi Fijołkowi. Widać było, że opozycja tego przypilnowała, nie pojawił się żaden inny kandydat ze strony obozu opozycji i działaczy samorządowych. Widać dużą pracę polityczną - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Andrzej Anusz, Instytut Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń