more_horiz

"Ukraina wchodzi w sojusz z Niemcami". Saryusz-Wolski krytykuje wystąpienie Zełenskiego w ONZ

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2023 08:14
- Wołodymyr Zełenski w ONZ, w jakimś sensie zrównał Polskę, największego swojego przyjaciela w sensie pomocy militarnej, humanitarnej, z Rosją. To są niewyobrażalne słowa - ocenił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. - Ukraina wchodzi dzisiaj w sojusz z Niemcami, które są jedną z przyczyn tej wojny i są ukrytym poplecznikiem Moskwy - zaznaczył.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, występując w debacie generalnej na 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku, powiedział m.in., że jego kraj ciężko pracuje "nad zachowaniem szlaków lądowych dla eksportu zboża". Jak dodał, "niepokojące jest to, jak niektórzy w Europie, niektórzy nasi przyjaciele w Europie, odgrywają w teatrze politycznym solidarność, robiąc thriller ze zbożem. Może się wydawać, że odgrywają własną rolę, ale w rzeczywistości pomagają przygotowywać scenę dla moskiewskiego aktora".

- Zmiana stanowiska Kijowa, wojna handlowa i atak na Polskę - mówiąc wprost, prezydenta, dwóch wicepremierów, ministra Kaczki - cała rzecz wokół embarga na zboże to nic innego jak raptowna zmiana sojuszy, jakiej dokonał Kijów, przejście na stronę Niemiec, które mu coś obiecały - skomentował te słowa w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.

Wystąpienie Zełenskiego w ONZ. Saryusz-Wolski: wchodzi w sojusz z Niemcami

- Wołodymyr Zełenski powiedział, że kraje, które blokują zboże ukraińskie, stają po stronie Rosji. W jakimś sensie zrównał Polskę, największego swojego przyjaciela w sensie pomocy militarnej, humanitarnej, z Rosją. To są niewyobrażalne słowa i czyny - stwierdził. 

- Ukraina wchodzi dzisiaj w sojusz z Niemcami, które są jedną z przyczyn tej wojny i są ukrytym poplecznikiem Moskwy - zaznaczył Jacek Saryusz-Wolski. 

Więcej w nagraniu: 

Posłuchaj
12:29 Saryusz-Wolski--[PR24PR24 21 wrzesień 2023 07_06_25.mp3 Jacek Saryusz-Wolski o wystąpieniu Zełenskiego w ONZ i relacjach niemiecko-ukraińskich ("24 pytania/ PR24")

Czytaj także w Tysol.pl: Rzecznik rządu: Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy jest czasowa. Myślę, że nie zostanie przedłużona

***

Audycja: 24 pytania - rozmowa poranka

ProwadzącyStanisław Janecki

Gość: Jacek Saryusz-Wolski (europoseł PiS)

Data emisji: 21.09.2023

Godzina emisji: 7.06


Polskie Radio 24, IAR/ mbl

Zobacz także

Zobacz także