X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Paweł Zalewski: bardzo dobrze, że Jacek Jaśkowiak stanie do rywalizacji w prawyborach

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 19:08
- Mogło być pewne napięcie związane z kopertą. Doszło do niespodziewanego rozwiązania, bo pan Jaśkowiak swoją kandydaturę trzymał do końca w tajemnicy. (...) Jest to jednak polityczny fighter - powiedział Paweł Zalewski, poseł Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej.
Audio
  • 21.11.19 Paweł Zalewski: Jacek Jaśkowiak jest politycznym fighterem.

Jacek Jaśkowiak w ostatniej chwili został rywalem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach Platformy Obywatelskiej. We wtorek o północy minął termin na zgłaszanie przez poszczególnych polityków swoich ewentualnych kandydatur. Jak informowali przedstawiciele PO, prezydent Poznania został zgłoszony wieczorem "za pośrednictwem koperty".

jedynka debata 1200.jpg
Nowy kandydat w prawyborach PO. Posłanka PiS: brak jedności w Platformie

- Bardzo dobrze, że Jacek Jaśkowiak stanie do rywalizacji w prawyborach. Nikt nie grał kopertą, odbył się normalny proces zgodny z decyzjami zarządu. PO jest partią demokratyczną o demokratycznych regułach. Demokratycznie wybieramy kandydata na prezydenta. Mogło być pewne napięcie związane ze wspomnianą kopertą. Doszło do niespodziewanego rozwiązania, bo pan Jaśkowiak swoją kandydaturę trzymał do końca w tajemnicy. Zaskoczył, a to w polityce jest czymś cennym - wskazał Paweł Zalewski.

Podpisy in blanco?

Jak podaje "Rzeczpospolita", niektóre podpisy pod kandydaturą Jaśkowiaka były zbierane in blanco, bo do końca nie było wiadomo, kogo uda się namówić na start. Gość Polskiego Radia 24 wskazał, że nie zna tej sprawy, bo sam swój podpis złożył pod kandydaturą Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. - Nikt mnie nie prosił o podpisywanie niczego in blanco. W życiu tego nie robiłem - stwierdził Zalewski.

Gorąca linia Grzegorza Schetyny

Poseł PO skomentował również doniesienia mówiące, że Grzegorz Schetyna dzwonił do prezydentów największych polskich miast, którzy są związani z PO i namawiał ich do zgłoszenia swojej kandydatury w prawyborach.

EN_Budka i Kidawa 663.jpg
Borys Budka: Małgorzata Kidawa-Błońska jest oczywistą kandydatką KO na prezydenta

- Nie mam pojęcia w jakiej sprawie dzwonił. To pytanie do niego. Jeśli jednak tak było, to cieszę się z tego powodu. Proces wyłaniania poważnego kandydata na prezydenta, który ma szansę wygrać z Andrzejem Dudą, jest dla nas rzeczą najważniejszą. Powinno być tak, że tego wyboru dokonujemy z grona poważnych pretendentów. Jeśli nasz lider w taki sposób zaaranżował ten proces, to bardzo dobrze - dodał.

"To polityczny fighter"

Oceniając Jacka Jaśkowiaka, Paweł Zalewski powiedział, że jest on bardzo charyzmatycznym prezydentem jednego z największych i najważniejszych miast w Polsce. - Cieszę się, że kandyduje. (…) To polityczny fighter i mam o nim dobre zdanie jako o włodarzu Poznania - podkreślił.

Z Pawłem Zalewskim rozmawiał Adrian Klarenbach.

PAP/Polskie Radio 24/db

----------------------------------------

Data emisji: 21.11.2019

Godzina emisji: 17.35

Czytaj także

Prof. Andrzej Gil: prawybory w PO to mielenie tematu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 11:31
- Jest już bardzo późno, mamy drugą połowę listopada. Zbliżają się wybory prezydenckie, a Platforma obywatelska nadal nie ma swojego kandydata. Prawybory w PO to mielenie tematu - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Andrzej Gil. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prawybory PO. M. Kidawa-Błońska: wolałabym się dowiedzieć od J. Jaśkowiaka, że jest kontrkandydatem

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 23:48
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska nie kryła zaskoczenia kandydaturą prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka, który chce z nią konkurować o nominację Platformy Obywatelskiej do ubiegania się o prezydenturę. Jak mówiła, wolałaby się dowiedzieć o tym od niego.
rozwiń zwiń