more_horiz

"Świeca, która tworzy polską Wigilię". Maciej Dubicki o akcji Caritas Polska wspierającej dzieci

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2021 18:45
- Przygotowaliśmy ponad 2 miliony świec, które trafią na polskie stoły i to jest naprawdę wymowny symbol pomocy i wsparcia najmłodszych. Z tej pomocy korzystają dzieci, które jeżdżą na wakacyjną akcję Caritas. W tym roku udało się wysłać 8 tysięcy dzieci na takie kolonie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 specjalista ds. komunikacji Caritas Polska Maciej Dubicki. 
Maciej Dubicki: w tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem świeca, która tworzy polską Wigilię
Maciej Dubicki: w tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem "świeca, która tworzy polską Wigilię"Foto: caritas.pl

Akcja "Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom" to najstarsza kampania organizowana przez Caritas Polska, zapoczątkowana w 1994 roku. W ramach organizowanej po raz 28. akcji katolicka organizacja charytatywna przygotowała około 2 milionów świec na wigilijne stoły. Zebrane podczas ich sprzedaży środki zostaną przekazane najuboższym rodzinom.

Maciej Dubicki wskazał, że "w tym roku Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom odbywa się pod hasłem "świeca, która tworzy polską Wigilię". - Cieszymy się bardzo, że ta symboliczna pomoc stała się tradycją podczas wigilijnej wieczerzy - zaznaczył specjalista ds. komunikacji Caritas Polska.

"Wymowny symbol pomocy"

- Caritas przygotował ponad 2 miliony świec, które trafią na polskie stoły i to jest naprawdę wymowny symbol pomocy i wsparcia najmłodszych. Z tej pomocy korzystają dzieci, które jeżdżą na wakacyjną akcję Caritas. W tym roku udało się wysłać 8 tysięcy dzieci na takie kolonie - mówił gość PR24.

Gościem audycji był również przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło. - Pośpiech i ciągła gonitwa sprawiają, że nie ma czasu na nic - mówił. Zaznaczył też, że święta, to czas, w którym powinniśmy poświęcić uwagę bliskim.

Duchowny ubolewał też nad postępującą polaryzacją w polskim społeczeństwie. Odniósł się także do pandemii koronawirusa, która, jak ocenił, przypomniała ludziom o ich śmiertelności.

Posłuchaj
24:27 rozmowa pr24.mp3 Gośćmi audycji byli ks. prof. Waldemar Cisło oraz Maciej Dubicki ("Rozmowa PR24"/Polskie Radio 24) 

* * *

Audycja: Rozmowa PR 24

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Goście: ks. prof. Waldemar Cisło (UKSW, przewodniczący polskiej sekcji Pomocy Kościołowi w Potrzebie), Maciej Dubicki (specjalista ds. komunikacji Caritas Polska)

Data emisji: 24.12.2021

Godzina emisji: 17.35

IAR/nt

Zobacz także

Zobacz także