more_horiz

Co z KPO dla Polski? Rzońca: bardziej przyjazne sygnały płyną z UE niż od naszych europosłów z opozycji

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 19:20
- Obecnie bardziej przyjazne są sygnały z UE niż te płynące od naszych europosłów z opozycji, którzy ciągle się modlą o to, żeby Polska pieniędzy z KPO nie dostała. No bo jaki będą mieć wtedy program przed wyborami w październiku? - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Bogdan Rzońca z PiS.
Bogdan Rzońca mówił w PR24 o KPO dla Polski
Bogdan Rzońca mówił w PR24 o KPO dla PolskiFoto: PR24/RB

Trwa trzydniowe posiedzenie Sejmu. Z powodu złożenia poprawek w drugim czytaniu projekt zmiany ustawy wiatrakowej wraca do sejmowych komisji. Ponadto politycy zajmują się też poprawkami Senatu do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Ma ona odblokować dla naszego kraju środki z Krajowego Planu Odbudowy.

Kwestie te skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Bogdan Rzońca z PiS. Polityk wyraził przekonanie, że wcześniej czy później Polska otrzyma pieniądze z KPO. Jak ocenił, sprawa ta jest "przedmiotem rozgrywek politycznych". Podkreślił też, że Polska spełniła wszystkie warunki planu.

Co z KPO dla Polski?

Jak dodał, w poniedziałek na wspólnym posiedzeniu komisji BUDG-ECON w Parlamencie Europejskim zapytał komisarzy o wypłatę pieniędzy dla naszego kraju. Zaznaczył, że w odpowiedzi wiceprzewodniczący KE Valdis Dombrovskis wskazał, iż "Polska ma całkiem niezły Plan Odbudowy, tylko trzeba spełnić kamienie milowe".

Gość audycji ocenił także, że "polityka wkroczyła w relacje między Polską a Unią Europejską". - Niestety polscy europosłowie z Platformy Obywatelskiej i SLD chcą dobić nasz kraj ze względów wyborczych. Obecnie nawet bardziej przyjazne są sygnały z UE niż te płynące od naszych europosłów z opozycji, którzy ciągle się modlą o to, żeby Polska tych pieniędzy nie dostała. No bo jaki będą mieć wtedy program przed wyborami do polskiego parlamentu w październiku? - powiedział.

Posiedzenie Sejmu

72. posiedzenie Sejmu IX kadencji odbywa się 7, 8 i 9 lutego 2023 r. Opozycja w swoich poprawkach do ustawy odległościowej proponuje m.in. powrót do 500 m jako minimalnej odległości wiatraka od zabudowań, a Solidarna Polska - ustalenie jej na 1000 m.

Z kolei nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym przewiduje, że sprawy dyscyplinarne sędziów byłyby rozpatrywane przez Naczelny Sąd Administracyjny, a nie - jak dotąd - przez Izbę Odpowiedzialności Zawodowej.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.


Posłuchaj
14:11 PR24_mp3 2023_02_07-17-35-41.mp3 Bogdan Rzońca o KPO dla Polski ("Rozmowa PR24"/Polskie Radio 24)

 

* * *

Audycja: Rozmowa PR24

Prowadzi: Adrian Klarenbach

Gość: Bogdan Rzońca (PiS)

Data emisji: 7.02.2023 r.

Godzina emisji: 17.35

ng/PR24/kor

Zobacz także

Zobacz także