more_horiz

Poseł Trzeciej Drogi przyznaje: nie wszyscy wyborcy rozumieją sens koalicji PSL z Polską 2050

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2023 19:59
- Wielu wyborców mówi, że Trzecia Droga to dobry ruch, że zjednoczyliśmy się na opozycji. (...) Natomiast jeśli chodzi o część zwolenników - jednak dożynki to są święta wiejskie i tam ludzie rzeczywiście nie rozumieją tego, dlaczego powstała ta koalicja - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Centrum dla Polski - partii należącej do stworzonej przez PSL Koalicji Polskiej.

PSL, wraz ze swoimi koalicjantami w ramach Koalicji Polskiej, dogadał się z Polską 2050 Szymona Hołowni, by wspólnie, jako koalicyjny komitet wyborczy, wystartować w wyborach do Sejmu. W Polskim Radiu 24 o sprawie tej mówił poseł należącego do Koalicji Polskiej Centrum dla Polski Radosław Lubczyk.

Polityk komentował m.in. start Ryszarda Petru z list Trzeciej Drogi. Jak podkreślił, za go z czasów, kiedy należał do Nowoczesnej i uważa go co prawda za liberała gospodarczego, ale w związku z tym, że Petru chodzi do Kościoła - jest, zdaniem Lubczyka, centrystą światopoglądowym.

Radosław Lubczyk przyznał, że wielu wyborców, z którymi się spotyka, nie rozpoznaje szyldu Trzeciej Drogi. Kiedy dodaje, że jest związany z PSL-em, to już jest zrozumiałe.

Jak zaś wygląda kwestia akceptacji wyborców wobec koalicji? - To jest po połowie. Wielu mówi, że to dobry ruch, że zjednoczyliśmy się na opozycji, przynajmniej w tych dwóch formacjach - PSL-u i Polsce 2050. Natomiast jeśli chodzi o część zwolenników - jednak dożynki to są święta wiejskie i tam ludzie rzeczywiście nie rozumieją tego, dlaczego powstała ta koalicja i mówią nam jasno, że powinniśmy pójść [do wyborów - red.] sami - wyjaśnił Radosław Lubczyk.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:36 [PR24]PR24 (mp3) 15 wrzesień 2023 17_36_26_Lubczyk.mp3 Radosław Lubczyk o koalicji PSL z Polską 2050 ("Rozmowa PR24")

Zobacz także na wPolityce.pl: Gigantyczna skala przekrętów wizowych w czasach Tuska. Wschodni szlak przerzutowy wspierali pracownicy MSZ

Zobacz także na Niezależna.pl: Internet komentuje walkę Grodzkiego z "aferą wizową". Twitterowicze sięgnęli po MEMY

* * *

Audycja: "Rozmowa PR24"
Prowadzi: Adrian Klarenbach
Gość: Radosław Lubczyk (Trzecia Droga)
Data emisji: 15.09.2023
Godzina emisji: 17.35

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także