X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

"W ciągu ostatnich 5 lat ludzie poczuli zmianę na lepsze". Szczęsnowicz o kampanii wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 16:35
- Polacy zrozumieli, że to, co przez lata mówiła lewica, twierdząc, że prawica to samo zło i brak nadziei na pomoc, to gołe hasła. To właśnie prawa strona zadbała w ostatnich latach o Polaków, także słabiej zarabiających, to ona dba o wyrównywanie szans - mówił w Polskim Radiu 24 Igor Szczęsnowicz, publicysta "Gazety Polskiej".
Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami, 29 bm. w Starogardzie Gdańskim.
Prezydent RP Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami, 29 bm. w Starogardzie Gdańskim. Foto: PAP/Adam Warżawa

W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się 12 lipca ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski. Według danych PKW ze wszystkich obwodów głosowania Andrzej Duda uzyskał w niedzielnej I turze 43,5 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski - 30,46 proc.

Adam Bielan 1200.jpg
Adam Bielan: prezydent Andrzej Duda będzie na debacie telewizji publicznej w poniedziałek

Igor Szczęsnowicz analizował szanse kandydatów na pozyskanie w II turze dodatkowego elektoratu. - Szymon Hołownia nie wystąpi przeciwko Rafałowi Trzaskowskiemu, natomiast jego rola w I turze przypominała tę sprzed 5 lat Pawła Kukiza, kandydata niemal antysystemowego. Wybór tego elektoratu w II turze wcale nie jest oczywisty. Zdecydowana większość z nich zagłosuje na Trzaskowskiego, natomiast znacząca w tej sytuacji mniejszość zdecyduje się oddać głos na Andrzeja Dudę - stwierdził.

Posłuchaj
19:28 _PR24_AAC 2020_06_30-15-33-42.mp3 30.06.2020 Igor Szczęsnowicz (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

 - Jeśli Rafał Trzaskowski nie wygra wyborów, to być może pewne wpływowe środowiska w Polsce stwierdzą, że czas Platformy Obywatelskiej się skończył, wtedy rzeczywiście rosną szanse Szymona Hołowni jako lidera nowego ruchu - ocenił gość audycji.

"Platforma Obywatelska jest skręcona w lewo"

Jak dodał publicysta, wynik Roberta Biedronia nie przekłada się na poparcie dla Lewicy. - Te głosy zabrał Rafał Trzaskowski, co jest dowodem na to, że PO jest skręcona w lewo, podczas gdy Polska nie tylko po tych wyborach, ale i poprzednich jest zorientowana na prawą stronę sceny politycznej. Być może dla środowisk popierających dotychczas PO będzie wygodniejsze posiadanie partii nie o lewicowym, ale konserwatywny charakterze, takim, jaki pokazywał Szymon Hołownia - przewidywał.

"Debata będzie w publicznej telewizji, co od zawsze wydawało się czymś oczywistym"

Igor Szczęsnowicz skomentował dyskusję wokół przebiegu debaty kandydatów w wyborach prezydenckich. - Pytanie, w jaki sposób miałyby dogadać się trzy telewizje i zapewnić spójność debaty prezydenckiej. Mogą polec na poziomie ustalania pytań. Jest tak mało czasu, że debata w takiej formule może się nie udać, sztaby kandydatów będą miały tyle zastrzeżeń i pytań, że może się to skończyć niczym. Gdyby w ogóle nie doszło do debaty, byłoby bardzo źle. Polacy mają do niej prawo - podsumował.

Zobacz także:

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Goście: Igor Szczęsnowicz

Data emisji: 30.06.2020

Godzina emisji: 15.33

PR24/PAP/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czy oni w ogóle pójdą na wybory?". Prof. Ewa Marciniak o wyborcach Krzysztofa Bosaka

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 12:46
- Krzysztof Bosak utrzymuje, że jego wyborcy sami zdecydują, na kogo zagłosują w II turze. Moje wątpliwości są jednak takie, czy oni w ogóle pójdą na wybory, a jeśli tak, to jakich wyborów dokonają. Czy tych zgodnych z preferencjami ideowymi, czy też nie? - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Ewa Marciniak, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jeszcze jej nie ma, a już żyje własnym życiem". Publicysta o debacie prezydenckiej

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2020 13:20
- Debaty prezydenckie nadal podkręcają nasze emocje - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność".
rozwiń zwiń