X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Było natchnieniem dla kolejnych pokoleń Polaków". Krzysztof Wołodźko o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 14:45
- Pamięć o Powstaniu Warszawskim i o tym heroicznym zrywie była natchnieniem dla kolejnych pokoleń Polaków, którzy starali się walczyć o polską niepodległość poprzez wybijanie się na niepodległość myśli i polskiej tożsamości - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej Codziennie".
Krzysztof Wołodźko
Krzysztof Wołodźko Foto: PR24

Gość Polskiego Radia 24 mówił o znaczeniu Powstania Warszawskiego dla narodu polskiego. - Militarnie, politycznie była to klęska i duża przegrana, ale z drugiej strony pamięć o Powstaniu i o tym heroicznym zrywie była natchnieniem dla kolejnych pokoleń Polaków, którzy starali się walczyć o polską niepodległość poprzez wybijanie się na niepodległość myśli i polskiej tożsamości. Pokolenie pierwszej Solidarności często odwoływało się do Powstania Warszawskiego - podkreślił Krzysztof Wołodźko.

Posłuchaj
12:44 PR24_MPLS 2020_07_30-14-15-36.mp3 Krzysztof Wołodźko o znaczeniu Powstania Warszawskiego (Temat Dnia/Gość PR24)
pw 76 mid-20730112 1200.jpg
Prezydent: powstańcy warszawscy to bohaterowie także i naszych czasów

- Część starszej inteligencji KOR dobrze pamiętała czas Powstania. To byli ludzie, którzy mieli świadomość bezwzględności niemieckiego najeźdźcy i nie mieli złudzeń co do PRL i Rosji Radzieckiej. Powstanie Warszawskie niesie także pewien pozytywny przekaz - zwrócił uwagę.

Czytaj także:

- Jeżeli dzisiaj politycy opozycji odwołują się do Powstania, tym lepiej dla Powstania. Jest powiedzenie, że "hipokryzja oddaje cześć cnocie" - stwierdził publicysta.

W audycji również temat polityki zagranicznej Rosji wobec Białorusi.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Krzysztof Wołodźko ("GPC")

Data emisji: 30.07.2020

Godzina emisji: 14.15

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Niektórzy czytali te listy ze łzami w oczach". Podsumowanie akcji "Kartka dla Powstańca"

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2020 14:55
 - W ostatniej edycji zmieniliśmy formułę. Po raz pierwszy nie drukowaliśmy ogólnodostępnych kartek i spodziewaliśmy się, że w tym roku tych kartek i korespondencji będzie mniej. A ta ilość, która do nas spłynęła, to są kartki właśnie robione ręcznie - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Łesiuk-Krajewska, przedstawicielka akcji BohaterON, opowiadając o ostatniej edycji "Kartki dla Powstańca".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyła V edycja akcji "BohaterON". Gliński: powstańcy to dla nas symbol najważniejszych wartości

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 15:21
- Powstanie Warszawskie i powstańcy warszawscy to symbol tych najważniejszych wartości dla naszej wspólnoty - powiedział w środę wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński na konferencji inaugurującej V edycję ogólnopolskiej kampanii "BohaterON - włącz historię!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejna edycja akcji BohaterON. Agnieszka Łesiuk-Krajewska: łączymy pamięć z pomocą

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2020 16:20
- Chcemy ludzi jeszcze bardziej zaangażować, żeby nie tylko wysłali indywidualny hołd poprzez kartkę, ale dali coś od siebie, mogli realnie pomóc naszym bohaterom za naszą sprawą - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Łesiuk-Krajewska z BohaterON, projektu mającego na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. 
rozwiń zwiń