more_horiz

Prezes PTE o stanie gospodarki: w 2021 roku odbicie na poziomie kilku procent

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 10:30
- W przyszłym roku czeka nas wzrost gospodarczy, ale w przyszłości wygra ten kraj, który wykorzysta nowoczesne technologie w tym sztuczną inteligencję - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Elżbieta Mączyńska, ekonomista.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Robert Bartosewicz/Polskie Radio

Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego mówiła o stanie polskiej gospodarki w czasie pandemii. Wysoko ocenił sytuację ekonomiczną Polski nie tylko premier Mateusz Morawiecki, ale jak przypomniała ekspert i gość PR24, także szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Kristalina Georgiewa chwaliła działania Polski w obliczu koronakryzysu. Według niej, "w tym kryzysie Polska podjęła odpowiednie kroki tak szybko, jak było to konieczne. Była silna przed kryzysem i w kryzys wstąpiła mając równie silną pozycję ekonomiczną, z szybszym wzrostem niż reszta Europy".


1200_Morawiecki_FB.jpg
Premier: nasze wskaźniki gospodarcze zaskakują na plus

"Odbicie w przyszłym roku"

- W tej trudnej sytuacji jednak, to co niepokoi biznes to niepewność dotycząca stanu sytuacji epidemiologicznej jesienią. W przyszłym roku jednak, niezależnie od recesji w tym roku na poziomie około 5 proc., nastąpi już odbicie na poziomie kilku proc. - powiedziała prof. Elżbieta Mączyńska.

Jak podkreśliła, to co niepokoi, to luzowanie polityki monetarnej, które sprzyja narastaniu długu światowego, gospodarka jest na dopalaczach. - Polska jednak na tle innych krajów, wyróżnia się dobrą sytuacją pod względem zadłużenia. Nie przekraczamy dopuszczonego limitu wpisanego w Konstytucję - zauważyła ekonomistka.


Posłuchaj
25:10 PR24_MPLS 2020_08_02-09-33-21.mp3 Prof. E. Mączyńska o stanie polskiej gospodarki ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Błażej Prośniewski

Gość: prof. Elżbieta Mączyńska (prezes PTE, SGH)

Data emisji: 02.08.2020

Godzina: 09.33 

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem