X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polska wyjdzie poobijana z tej pandemii". Dr Rydliński o wpływie koronawirusa na gospodarkę

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 22:10
- Rząd musi mierzyć się z poważnymi kosztami związanymi z pandemią koronawirusa. Polska wyjdzie poobijana z tej pandemii - podobnie jak cały świat - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Rydliński, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Dr Bartosz Rydliński
Dr Bartosz Rydliński Foto: PR24
morawiecki 1200 twitter (1).jpg
"Wygrać z epidemią możemy tylko zjednoczeni". Premier w orędziu do Polaków

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 13 632 osób. Zmarło 153 pacjentów - podało Ministerstwo Zdrowia. Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 228 318 osób. Zmarło 4 172 chorych. W sumie w Polsce jest ponad 105 tys. ozdrowieńców.

Czytaj także:

Z kolei premier Mateusz Morawiecki wygłosił specjalne orędzie. - Wygrać z epidemią możemy tylko zjednoczeni. W wielu krajach temat walki z COVID-19 jest wyłączony z politycznego sporu. Chciałbym, żeby dzisiaj zabrzmiało to jeszcze raz mocno i wyraźnie - odłóżmy na bok polityczne spory, będzie jeszcze na nie czas. Teraz trzeba działać - podkreślił.

Rau PAP Arch-1200.jpg
Szef MSZ na kwarantannie. Apeluje: bądźmy odpowiedzialni, stosujmy się do reguł

"Rząd musi mierzyć się z poważnymi kosztami"

Dr Bartosz Rydliński, który był gościem Polskiego Radia 24 zaznaczył, że "dzisiaj żadna partia polityczna nie zazdrości rządzącym". - Kiedy pandemia koronawirusa minie, trzeba będzie nadrobić poważne zaległości gospodarcze - mówił.

Posłuchaj
25:33 [PR24] PR24 (mp3) 23 październik_2020_10_23-20-33-09_for_media.mp3 Dr Bartosz Rydliński o wpływie SARS-CoV-2 na gospodarkę (Temat dnia/Gość PR24)

- Rząd musi mierzyć się z poważnymi kosztami związanymi z nieprawdopodobną pandemią koronawirusa. Polska wyjdzie poobijana z tej pandemii - podobnie jak cały świat - dodał.

- Opozycja może te muskuły napinać, ale wątpię, żeby chciała rządzić w obecnych warunkach pandemii - zauważył.

***

***

Tytuł audycji: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadził: Antoni Opaliński
Gość: dr Bartosz Rydliński (politolog UKSW)
Data emisji: 23.10.2020
Godzina emisji: 20.33

***

PR24/PAP
pb

Czytaj także

Jarosław Krajewski: od kilku miesięcy przygotowywaliśmy się do drugiej fali pandemii

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 18:58
- Od kilku miesięcy trwały przygotowania do tego, co się obecnie dzieje, czyli budowy szpitali tymczasowych, zapewnienia odpowiedniej liczby łóżek respiratorów, a także przeszkolenia medycznego - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł PiS. Do tematu pandemii koronawirusa odniósł się również Michał Szczerba, poseł PO. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tylko od nas zależy, na ile będziemy chronić siebie i gospodarkę". Ekspert o obostrzeniach

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 21:26
- Mieliśmy przeświadczenie, że ta sytuacja potrwa 3-4 miesiące, przyjdzie lato i wszystko zacznie gasnąć. Dziś mamy przekaz, że nie skończy się to w ciągu najbliższych tygodni. Tylko od nas zależy, na ile będziemy chronić siebie i gospodarkę - mówił w Polskim Radiu 24 Artur Bartoszewicz z SGH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

COVID-19 w Polsce. Dr Szarowska: jednakowe zasady bezpieczeństwa powinny być w całym kraju

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 19:41
- W miastach i dużych aglomeracjach zakażeń jest więcej, ale to wcale nie oznacza, że w małych miejscowościach jesteśmy bezpieczni. Ważne jest to, aby w Polsce były jednakowe zasady bezpieczeństwa, bo wirus atakuje tak samo w miastach i na wsiach - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Szarowska, lekarz chorób zakaźnych, pełnomocnik dyr. Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.
rozwiń zwiń