more_horiz

Misje to sprawa miłości

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2022 07:52
Misje to nie tylko sprawa duchownych, ale każdy powinien się czuć odpowiedzialny za Kościół. Posługa misyjna w ogóle zaczyna się od dawania świadectwa w rodzinie, w miejscu pracy, angażowania się w wspólnoty parafialne - to tutaj tak naprawdę zaczyna się misja. Chodzi o budowanie misyjnej świadomości na co dzień. O misjach w Polskim Radiu 24 rozmawiali: o. Kazimierz Szymczycha (sekretarz komisji KEP ds. misji, delegat ds. misjonarzy), ks. Zbigniew Pawłowski (pallotyn, misjonarz w Rwandzie), ks. Kazimierz Świderski (misjonarz św. Rodziny, misjonarz na Papui-Nowej Gwinei).
Święto Trzech Króli to też dzień pomocy misjom
Święto Trzech Króli to też dzień pomocy misjomFoto: shutterstock.com/JLwarehouse

Posłuchaj
23:45 PR24_mp3 2022_01_06-07-06-05_MisjeNRPK.mp3 Misje

 

Misjonarz to przede wszystkim człowiek dobrej woli, ofiarujący coś, co jest najcenniejsze, czyli samego siebie, dar ze swojego życia dla drugiego człowieka, dla Kościoła. I o tym właśnie w audycji.

Święto Trzech Króli, to dzień modlitwy i pomocy misjom. Tego dnia myślimy o polskich misjonarkach i misjonarzach, którzy pracują aż w 99 krajach na różnych kontynentach. Myślimy też o tych, do których zostali oni posłani.

Misje to sprawa miłości

Misje to sprawa miłości. W swoim nauczaniu właśnie Miłości sporo uwagi poświęcił Jezus Chrystus. W końcu mówił o Bogu, który jest Miłością. Miłość jest siłą napędową, która dodaje skrzydeł. To ona pozwala przezwyciężać trudności dnia codziennego.

W audycji powiemy o pracy misjonarzy w normalnych warunkach i w czasie pandemii, o służbie na rzecz innych, o przygotowaniu misjonarzy do wyjazdu na misje, o zaangażowaniu w misyjne dzieło Kościoła i o tym, jak w tym kontekście rozumieć uroczystość Objawienia Pańskiego w naszych, polskich warunkach.

A przybliżą temat: o. Kazimierz Szymczycha, ks. Zbigniew Pawłowski, ks. Kazimierz Świderski.

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:45 PR24_mp3 2022_01_06-07-06-05_MisjeNRPK.mp3 Misje to sprawa miłości (Audycja NRPK)

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Sylwia Sułkowska
Goście: o. Kazimierz Szymczycha (sekretarz komisji KEP ds. misji, delegat ds. misjonarzy), ks. Zbigniew Pawłowski (pallotyn, misjonarz w Rwandzie), ks. Kazimierz Świderski (misjonarz św. Rodziny, misjonarz na Papui-Nowej Gwinei)
Data emisji: 06.01.2022
Godzina emisji: 07.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także

X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem