more_horiz

Działania reżimu Łukaszenki. Zarembiuk: wciąż mamy do czynienia z aresztowaniami i torturami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2022 13:00
- Wciąż mamy do czynienia z codziennymi aresztowaniami, z torturami. Mamy informacje z kolonii karnych i od rodzin więźniów politycznych o tym jak barbarzyńskie są warunki, w których oni się znajdują i w jak nieludzki sposób są traktowani - powiedział w Polskim Radiu 24 Aleś Zarembiuk z Fundacji Białoruski Dom. 
Aleksandr Łukaszenka
Aleksandr Łukaszenka Foto: PAP/EPA/YAUHEN YERCHAK

Sąd w Homlu na Białorusi skazał dziennikarkę TVP Irynę Sławnikawę na 5 lat łagru za rzekomą "organizację protestów" i "kierowanie ugrupowaniem ekstremistycznym".

- Niestety, społeczeństwo międzynarodowe, mimo podjętych już wielu działań i po wprowadzeniu siedmiu pakietów sankcji przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki, nie może nic w tej sprawie zrobić. Bo ten reżim od sierpnia 2020 roku jest wspierany przez Putina. Oczywiście wcześniej też był, ale gdyby nie wsparcie Putina, to on by nie przetrwał - podkreślił Aleś Zarembiuk.

- Dobrze, że zostały wprowadzone kolejne sankcje. Wciąż mamy do czynienia z codziennymi aresztowaniami, z torturami. Mamy informacje z kolonii karnych i od rodzin więźniów politycznych o tym jak barbarzyńskie są warunki, w których oni się znajdują i w jak nieludzki sposób są traktowani - dodał.

Czytaj także: 

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
24:04 PR24 2022_08_07-11-33-37.mp3 Aleś Zarembiuk o sytuacji na Białorusi (Temat dnia) 

***

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadząca: Ewa Wasążnik

Gość: Aleś Zarembiuk (Fundacja Białoruski Dom) 

Data emisji: 7.08.2022

Godzina emisji: 11.33

PR24

Zobacz więcej na temat: Białoruś Aleksander Łukaszenka

Zobacz także

Zobacz także