more_horiz

Postępowanie KE przeciw Polsce. Rzońca: Komisja staje w obronie Rosji

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 16:13
- Wszczęcie postępowania przeciwko Polsce jest bezpodstawne i bezsensowne. Bardzo smutne jest to, że Komisja Europejska w tej chwili - widząc, co wyprawia Putin z Ukrainą - staje w obronie Rosji - powiedział w Polskim Radiu 24 eurodeputowany Bogdan Rzońca.
Bogdan Rzońca
Bogdan RzońcaFoto: PR24/RB

Komisja Europejska wszczęła w środę postępowanie przeciwko Polsce w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego w związku z powołaniem przez Polskę komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022.

- Kolegium komisarzy zdecydowało o wszczęciu postępowania w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego poprzez wysłanie do polskich władz wezwania do usunięcia uchybienia - poinformował unijny komisarz ds. handlu Valdis Dombrovskis.

"To bezpodstawne i bezsensowne"

Zdaniem gościa PR24 wszczęcie postępowania przeciwko Polsce jest "bezpodstawne i bezsensowne". - Bardzo smutne jest to, że Komisja Europejska w tej chwili - widząc, co wyprawia Putin z Ukrainą - staje w obronie Rosji - zaznaczył Bogdan Rzońca. 

- Bo kiedy Komisja chce działać przeciwko działaniom polskiego parlamentu, polskiego ustawodawcy, który chce ujawnić pewne powiązania, wpływy rosyjskie, to jest to po prostu żenujące. Ciężko znaleźć do tego podstawę prawną. Ciężko to zrozumieć. Choć oczywiście my jesteśmy przyzwyczajeni do tych retorsji, do straszenia, nękania - dodał europoseł. 

I wskazał na możliwe powiązania dotyczące tej sprawy. - Kto wie, czy za tą decyzją Komisji Europejskiej nie stoją decyzje polityczne sojuszników Platformy Obywatelskiej. Kto wie, czy macki rosyjskie nie są napędzane przez wpływowych ludzi Putina w Brukseli - podsumował polityk. 

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
12:48 PR24 2023_06_07-15-45-29.mp3 Bogdan Rzońca o decyzji Komisji Europejskiej (Temat dnia/Gość PR24) 

***

Tytuł audycji: Temat dnia/Gość PR24
Prowadząca: Magdalena Złotnicka
Gość: Bogdan Rzońca (europoseł PiS)
Data emisji: 7.06.2023
Godzina emisji: 15.45

bartos

Zobacz także

Zobacz także