more_horiz

Dr Maciej Onasz: przedterminowe wybory nie leżą w interesie żadnej ze stron

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2021 13:00
- W ostatnim czasie jesteśmy świadkami próby sił i grożenia palcem przez członków Prawa i Sprawiedliwości. Koalicjanci nie pozostają dłużni  - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Maciej Onasz.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/@KancelariaSejmu

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi "Gazeta Polska". - Dla partii współtworzących rząd dobrej zmiany nie ma alternatywy innej, aniżeli współpraca w dotychczasowym składzie - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Posłuchaj
20:39 PR24_mp3 2021_04_07-12-36-56.mp3 Dr Maciej Onasz: przedterminowe wybory nie leżą w interesie żadnej ze stron (Północ-Południe)

 

zjednoczona_prawica_pap1200.jpg
"W Zjednoczonej Prawicy trwa ideologiczny spór". Komentarze po wywiadzie prezesa PiS

"Mało prawdopodobny scenariusz"

Dr Maciej Onasz zastanawiał się na antenie Polskiego Radia 24 czy kolejne napięcia w obozie Zjednoczonej Prawicy przybliżają nas to do ewentualnych przyspieszonych wyborów. - Nadal jest to jeden z możliwych scenariuszy, ale moim zdaniem mało prawdopodobny - ocenił.

Politolog zwracał uwagę na to, że na przedterminowych wyborach mogłaby stracić każda ze stron. - Zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Solidarna Polska i Porozumienie, zdają sobie sprawę z ryzyka, jakie niesie ze sobą zamiana foteli rządowych na opozycyjne - mówił.

- Pytanie co musiałoby się wydarzyć, żeby politycy Zjednoczonej Prawicy mieli zadziałać niezgodnie z własnym interesem - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Północ-południe"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: dr Maciej Onasz (politolog)

Data emisji: 06.04.2021

Godzina emisji: 12.37

Zobacz także

Zobacz także