more_horiz

"Rektor WUM kilkukrotnie minął się z prawdą". Karol Gac o aferze szczepionkowej

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2021 22:30
- Jeszcze w sobotę prof. Gaciong przekonywał, że nie wie, jak doszło do szczepień. Minęły trzy dni... Co się stało? Rektor WUM-u przyznał, że był w punkcie szczepień. Sama Krystyna Janda poinformowała, że przekazała rektorowi listę zaszczepionych osób - i to bezpośrednio. Prof. Gaciong kilkukrotnie minął się z prawdą - mówił w Polskim Radiu 24 Karol Gac (DoRzeczy.pl).
Karol Gac
Karol GacFoto: PR24/MR
morawiecki 1200 twitter.jpg
Premier: jestem zirytowany zachowaniem tych, którzy szczepili się poza kolejnością

Zgodnie z programem szczepień w pierwszej kolejności przeciw COVID-19 powinni być szczepieni m.in. medycy i pracownicy DPS-ów. Tymczasem w Centrum Medycznym WUM szczepienia otrzymała grupa osób, które prawo do szczepień powinny mieć w późniejszym etapie.

Powołana przez rektora WUM prof. Zbigniewa Gacionga komisja wykazała liczne nieprawidłowości w organizacji szczepień. Później podano, że dr n. med. Ewa Trzepla została odwołana przez radę nadzorczą spółki Centrum Medyczne WUM Sp. z o.o. ze stanowiska prezesa zarządu.

Czytaj także:

Karol Gac, który był gościem Polskiego Radia 24, podkreślił, że "raport wewnętrzny WUM-u wskazał tylko nieprawidłowości". - O tym wszyscy wiemy. Celebryci, którzy się zaszczepili, zrobili to poza jakąkolwiek kolejnością i wbrew obowiązującym przepisom. Nie wiemy jednak, jak do tego doszło - stwierdził.

gaciong 1200 pap.jpg
Rektor WUM tłumaczy się ze szczepień celebrytów. "Jest mi niezmiernie przykro"
Posłuchaj
23:12 Gac.mp3 Karol Gac: Rektor WUM-u powinien się podać do dymisji (Północ - Południe/PR24)

- Konsekwencji personalnych za bardzo nie ma. Co prawda odwołano prezes zarządu podległej spółki, ale mam wrażenie, że jest to próba ratowania wizerunku rektora - zauważył. - Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powinien się podać do dymisji. Nie spodziewam się jednak takiej decyzji. Nie zrezygnuje sam ze stanowiska - powiedział.

- Jeszcze w sobotę prof. Gaciong przekonywał, że nie wie, jak doszło do tych szczepień, nie wie, kto był zaszczepiony. Minęły trzy dni... Co się stało? Rektor WUM-u przyznał, że... był w punkcie szczepień. Sama Krystyna Janda poinformowała, że przekazała rektorowi listę zaszczepionych osób - i to bezpośrednio. Prof. Gaciong kilkukrotnie minął się z prawdą. Jak to świadczy o nim, jako o człowieku? - pytał.

***

Tytuł audycji: "Północ - Południe"
Prowadził: Piotr Wąż
Gość: Karol Gac (DoRzeczy.pl)
Data emisji: 04.01.2021
Godzina emisji: 21.35

PR24/PAP
pb

Zobacz także

Zobacz także