X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

K. Karnkowski o Senacie: mniejsze partie nie chcą działać pod dyktando PO

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2019 10:20
Goście Jerzego Jachowicza mówili o sytuacji w Senacie. Krzysztof Karnkowski uważa, że mniejsze ugrupowania opozycyjne nie chcą działać według schematów narzuconych przez PO, Samuel Pereira zaznaczył, że obóz rządzący niekoniecznie musi osiągnąć większość w izbie wyższej. Maciej Mazurek z kolei wskazał, że polityczne pertraktacje są normą.
Audio
  • 2.11.2019 "Debata w PR24". Jak będzie wyglądać sytuacja w Senacie?
Posiedzenie Senatu RP
Posiedzenie Senatu RPFoto: Twitter/Senat

W Senacie X kadencji zasiądzie 48 senatorów PiS, 43 - Koalicji Obywatelskiej, 3 - PSL, 2 - Lewicy oraz czworo senatorów, którzy startowali z własnych komitetów. PiS jako kandydata na marszałka Senatu wskazuje Stanisława Karczewskiego, senatorowie opozycyjni rozmawiają na temat innych kandydatur; szczególną pozycję w tych rozmowach mają senatorowie niezależni.

Czytaj więcej
Marek Pęk 663.jpg
Marek Pęk: opozycyjny pakt senacki prędzej czy później się rozpadnie

"Pertraktacje są normą"

W senacie zasiada 100 przedstawicieli. Jeżeli obóz rządzący chce myśleć o większości, potrzebuje 51 senatorów w izbie wyższej. Pojawiły się głosy, że 3 "brakujące" głosy uzyska poprzez przekonanie opozycyjnych senatorów.

>>>[ZOBACZ TAKŻE] Kto kandydatem KO, SLD i PSL na marszałka Senatu? Decyzja do przyszłego piątku

Publicysta Maciej Mazurek uważa, że przyszłość senackiej większości jest "nie do przewidzenia". – Pojawiają się głosy, że część senatorów będzie wierna swoim wyborcom i będzie głosowała samodzielnie, nie wchodząc w polaryzację, antypisowskie koalicje – powiedział.

Gość PR24 ocenił, że takie "pertraktacje związane ze stanowiskami są normą w polityce", tymczasem "przedstawia się to jako patologię".

Senacka arytmetyka

Samuel Pereira (TVP) powiedział, że "arytmetyka mówi swoje". – Prawo i Sprawiedliwość zdobyło największą liczbę mandatów senatorskich, ale pozostali, jak się dogadają, są w stanie przeważyć szalę razem z niezależnymi – wskazał.

>>>[POLSKIE RADIO 24] Jan Maria Jackowski: opozycja chce zrobić z Senatu poligon doświadczalny

– W tym wypadku PiS potrzebuje oficjalnie trzech senatorów, mówi się o dwóch, bo (niezależna - przyp. red.) Lidia Staroń będzie bardziej skłonna poprzeć Prawo i Sprawiedliwość niż oponentów. Pytanie, na ile znajdzie się wśród senatorów Platformy Obywatelskiej takich, którzy będą chcieli poprzeć akurat marszałka Stanisława Karczewskiego – ocenił

CZYTAJ RÓWNIEŻ
sawicki printscreen 1200.jpg
Marek Sawicki o Senacie: słyszałem, że obecnie jest 50 na 50

Krzysztof Karnkowski:

W opinii Krzysztofa Karnkowskiego ("Gazeta Polska Codziennie") "wygląda na to, że mniejsze partie niekoniecznie palą się do tego, żeby przejmować wszystko narzucane z góry przez Platformę Obywatelską".

– Na Senat warto patrzeć również pod tym kątem, że możemy to uznać za manewry wstępne przed całkiem bliskim wskazaniem (bądź niewskazaniem) jednego kandydata na prezydenta ze strony opozycji – powiedział

Publicysta dodał, że "słyszy od kilku dni, że politycy sobie powtarzają, iż »w Senacie jest już 50 na 50«". Dodał, że wspominają o tym, "z przerażeniem, a może tylko miarkowanym przerażeniem w głosie", politycy PSL.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

"Debatę Polskiego Radia 24" prowadził Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24, msze, PAP

______________________

Data emisji: 1.11.2019

Godzina emisji: 9.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

R. Giertych i R. Sikorski chcą obalić G. Schetynę? K. Karnkowski: to bardzo prawdopodobne

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2019 10:49
- Wiemy choćby z taśm z 2014 roku, że są to panowie, którzy mają pomysły na takie dalekosiężne projekty, długofalowe strategie. Więc to bardzo prawdopodobne - mówił Krzysztof Karnkowski odnosząc się do informacji o organizacji "przewrotu" w PO przez Romana Giertycha i Radosława Sikorskiego. Wraz z Maciejem Mazurkiem i Jackiem Liziniewiczem dyskutowali w Polskim Radiu 24 o sytuacji na opozycji.
rozwiń zwiń