X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

J. Liziniewicz o nowym rządzie: czas na pokazanie się jako rozsądne centrum

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 12:09
- Kluczową postacią, na równi z ministrem Konradem Szymańskim będzie Jadwiga Emilewicz, także w kontekście negocjacji budżetowych z Unią Europejską – mówił w Polskim Radiu Michał Wróblewski (wp.pl). W debacie udział wzięli również Krzysztof Karnkowski ("Gazeta Polska Codziennie") i Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska").
Audio
  • 16.11.19 Michał Wróblewski: Konrad Szymański jest traktowany przez każdą opcję polityczną jako świetny fachowiec
Premier Mateusz Morawiecki, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg), minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i wicepremier, minister kultury Piotr Gliński przed pierwszym posiedzeniem nowego rządu, 15 bm. w KPRM w Warszawie. Warszawa.
Premier Mateusz Morawiecki, minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg), minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz i wicepremier, minister kultury Piotr Gliński przed pierwszym posiedzeniem nowego rządu, 15 bm. w KPRM w Warszawie. Warszawa.Foto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W piątek po południu rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego, który w piątek powołał prezydent Andrzej Duda. Rząd będzie liczył 20 resortów, wicepremierami pozostali Piotr Gliński, Jarosław Gowin i Jacek Sasin.

joanna lichocka free 1200.jpg
Joanna Lichocka: w krótkim czasie udało się utworzyć bardzo dobry rząd

Jacek Liziniewicz pytany o najważniejsze problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się rządowi, stwierdził że nie przewiduje podejmowania przez obecna ekipę kluczowych reform. – Mechanika rządzenia jest taka, że po czterech latach pierwszej kadencji PIS na sprawy kontrowersyjne może nie mieć większości. Siłą rzeczy rząd musi się skupiać na sprawach technicznych. Będziemy mieli program budowy stu obwodnic czy trzynastą lub czternastą emeryturę. Szereg działań, które nie będą budzić kontrowersji, pokazanie się jako rozsądnego centrum, które chce rządzić i budować dobrobyt Polaków – podkreślił.

Krzysztof Karnkowski zauważył, że spodziewano się większego znaczenia w rządzie koalicjantów PiS. - Nie widzę jednak, żeby coś się bardzo zmieniło. Uderzyło mnie, że bardzo wielu osób, które są rządzie nie znam. Pierwszy rząd PiS, który poznaliśmy cztery lata temu to była drużyna mocnych nazwisk, budzących emocje. Obecnie mniej jest nazwisk, z którymi elektorat będzie się identyfikował, tak jak było to z gabinetem Beaty Szydło - stwierdził publicysta.

Michał Wróblewski zwracał uwagę na rolę ministra Jacka Sasina. - Będzie musiał nie tylko przeprowadzić audyt tego, jak zarządzane są spółki Skarbu Państwa, ale też godzić różne waśnie w rządzie. Wiadomo, że poszczególni ministrowe, mają swoich ludzi w tych spółkach – zaznaczył.

- Kolejną ważną postacią, na równi z ministrem Konradem Szymańskim będzie Jadwiga Emilewicz, także w kontekście negocjacji budżetowych z Unią Europejską. To będzie niebywale kluczowe, to walka o miliardy złotych przez kolejne lata na rozwój Polski. Mateusz Morawiecki cieszy się niezłymi relacjami z przywódcami europejskimi a Konrad Szymański jest traktowany przez każdą opcję polityczną jako świetny fachowiec – dodał gość audycji.

<<CZYTAJ TAKŻE>> Jarosław Sellin: celem nowego rządu jest kontynuacja dobrej zmiany

Rozmawiał Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/ak

--------------------------------------

Data emisji: 19.10.2019

Godzina emisji: 11:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W. Skurkiewicz: rząd Mateusza Morawieckiego spełnia wymogi dzisiejszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 11:30
- Nowy rząd jest w znacznej mierze kontynuacją, ale rządem również na nowe wyzwania. Układ, który stworzył premier Mateusz Morawiecki, będzie zgodnie z oczekiwaniami i wymogami dzisiejszych czasów - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz z PiS. Gośćmi audycji byli również Anna Maria Żukowska z SLD, Paweł Kowal z KO, Stanisław Bukowiec z Porozumienia.
rozwiń zwiń