X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Gociek: media dziś nie informują, media dziś sprzedają emocje

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2019 08:25
- Te zabiegi odsyłają nas do korzeni rewolucyjnych XX wieku. Komunizm i nazizm to były ideologie, które bardzo umiejętnie używały języka, i częścią podboju którego dokonywały, było tego języka zawłaszczenie - mówił o sferze języka w obszarze rewolucji obyczajowej i ideologicznej publicysta Piotr Gociek, gość Polskiego Radia 24.
Audio
  • Piotr Gociek: Media dzisiaj już nie informują, media dzisiaj sprzedają emocje. (Wojna Cywilizacji/PR24)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Piotr Piatrouski

Audycja z cyklu "Wojna Cywilizacji" była poświęcona przemianom cywilizacyjnym ostatnich lat. Rozmawiano o poprawności politycznej i rewolucji obyczajowej. Zastanawiano się jednocześnie, czy możliwe jest porozumienie, rozmowa pomiędzy przedstawicielami obu stron tego ideologicznego sporu. Gospodarz audycji Robert Tekieli zwrócił uwagę, że "rewolucjoniści tęczowej rewolucji próbują dokonać ogłuszenia społeczeństwa". 

Piotr Gociek zgodził się z tak postawioną tezą. Omówił rodzaje i sposoby tego ogłuszania. - Media dzisiaj nie informują, media dzisiaj sprzedają emocje. To oznacza, że odbiorca nie jest w stanie skupić się na tym, czy kierowany przekaz jest prawdziwy czy nieprawdziwy - zauważył Piotr Gociek. - Ludzie poddają się temu, co jest emocjonalnie podane. A najbardziej absurdalne historie przedstawione w ten sposób, zaczynają rezonować - dodał.

Gość audycji mówił też o innym rodzaju ogłuszenia. Polega ono jego zdaniem na "produkowaniu dużej liczby absurdalnych informacji". - Robią wrażenie wielkiej fali, człowiek jest wręcz ubezwłasnowolniony tą nawałą - powiedział Piotr Gociek, którego zdaniem "te zabiegi odsyłają nas do korzeni rewolucyjnych XX wieku". - Komunizm i nazizm to były ideologie, które bardzo umiejętnie używały języka, i częścią podboju którego dokonywały, było tego języka zawłaszczenie - dodał.

W audycji poruszono również temat strategii tzw. tęczowej rewolucji, promowaniu słowa aborcja oraz dużym znaczeniu słów głoszonych przez abpa Marka Jędraszewskiego.

Więcej w nagraniu.

Audycja: "Wojna cywilizacji"

Prowadzący: Robert Tekieli

Gość: Piotr Gociek

Data emisji: 21.12.2019

Godzina emisji: 07.35

Polskie Radio 24/tb


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Orzeł czy reszka". Zagrożenia dla edukacji ze strony ideologii LGBT

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 23:00
O zagrożeniach dla edukacji dzieci ze strony ideologii LGBT mówiła w Polskim Radiu 24 dziennikarka i autorka podręczników dla dzieci Hanna Dobrowolska. W audycji także o kompetencjach rządu i samorządów w ramach systemu oświaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ostra wymiana zdań podczas debaty z Patrykiem Jakim i Beatą Kempą o LGBT

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 15:29
Do ostrej wymiany zdań między publicznością a działaczami broniącymi praw mniejszości seksualnych doszło podczas poniedziałkowej debaty "Ideologia LGBT i gender. Doświadczenia państw UE i polityka UE", zorganizowanej przez europosłów – Patryka Jakiego i Beatę Kempę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata o LGBT. Beata Kempa: ta ideologia dość podstępnie wchodzi do naszego kraju

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 07:42
- Nie chcemy, by ideologia gender pojawiła się w Polsce w zmasowanym charakterze. Dlatego, że widać, jakie przynosi skutki na Zachodzie i jak jest zgubna jej mocna ekspansja - powiedziała w "Sygnałach dnia" Beata Kempa, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń