X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"PO została w narożniku". Karolina Pawliczak o sejmowym głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 09:22
- Apeluję do polityków PO o opanowanie i refleksję. Obecnie Platforma szuka swojego miejsca, szuka go po głosowaniu nad Funduszem Odbudowy, po którym została w narożniku - mówiła w Polskim Radiu 24 Karolina Pawliczak z Lewicy. Gościem audycji był też Mariusz Gosek z Solidarnej Polski. 

Goście PR24 skomentowali między innymi stanowisko Romana Giertycha, który uważa, że sojusz Lewicy z PiS w sprawie głosowania nad Funduszem Odbudowy mógł być zainspirowany przez służby. Politycy Lewicy i Solidarnej Polski mówili też o samym głosowaniu nad ustawą pozwalającą zwiększyć zasoby własne UE. 

Krzysztof Sobolewski 1200.jpg
Krzysztof Sobolewski: osoby, które niemile nas zaskoczyły, będą musiały ponieść odpowiedzialność

"PO w narożniku"

Karolina Pawliczak z Lewicy powiedziała, że trudno komentować wypowiedź Romana Giertycha, jest ona bowiem, zdaniem poseł, na granicy dobrego smaku. - Jedno słowo za dużo i będzie trudno porozumieć się opozycji. Apeluję do polityków KO o opanowanie i refleksję. PO szuka swojego miejsca, szuka go po głosowaniu nad Funduszem Odbudowy, po którym została w narożniku - podkreśliła.

Dodała, że 70 proc. Polaków chciało, by opozycja zagłosowała za ustawą o zwiększeniu zasobów własnych UE. Zauważyła, że było to jedno z najważniejszych ostatnich sejmowych głosowań.

- Roman Giertych i Radosław Sikorski kompletnie odlecieli. Co do stanowiska Solidarnej Polski w sprawie Funduszu Odbudowy, to było ono znane już w lipcu. W grudniu je powtórzyliśmy. Fundusz Odbudowy niesie zagrożenia w zakresie uwspólnotowienia długu, federalizacji UE, cen energii, które wzrosną i likwidacji polskiego węgla - mówił Mariusz Gosek.

"Jesteśmy lojalnym koalicjantem"

Dodał, że środki z Funduszu Odbudowy w formie dotacji i tak się Polsce w pewnej części należą. - Wynika to z wieloletniego budżetu. Część pożyczkowa natomiast skazuje nas na wieloletnie spłaty, a dodatkowo sprowadzamy na siebie zagrożenia w postaci utraty suwerenności kraju - podkreślił i dodał, że Solidarna Polska mimo wszystko jest lojalnym koalicjantem.


Posłuchaj
20:28 PR24_mp3 2021_05_06-08-07-11.mp3 K. Pawliczak (Lewica) i M. Gosek (Solidarna Polska) o Funduszu Odbudowy ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Karolina Pawliczak (Lewica) i Mariusz Gosek (Solidarna Polska)

Data emisji: 06.05.2021

Godzina: 08:07

Czytaj także

"Dziwię się, że tylko Lewica stanęła na wysokości zadania". Kaleta o porozumieniu PiS z Lewicą ws. Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 09:10
- Nie wszystko jest stracone, inne partie w kwestii zagłosowania za Funduszem Odbudowy mogą postąpić jak Lewica - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta z PiS. Gościem audycji był też Artur Dziambor z Konfederacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Musimy w większym stopniu lokować produkcję w kraju". Prof. Krysiak o gospodarce po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2021 15:00
- Najważniejszą dla nas sprawą w odbudowie gospodarki jest strategia, która uwzględnia kondycję polskich rodzin - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista z SGH.
rozwiń zwiń