X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Echa sejmowego głosowania ws. KPO. Robert Gontarz: Koalicja Obywatelska jest dziś tylko anty-PiS-em

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 09:15
- Głosowanie przeciw Krajowemu Planowi Odbudowy czy wstrzymywanie się od głosowania to złe rozumienie suwerenności - mówił w Polskim 24 Robert Gontarz z PiS. Gościem audycji był też Paweł Poncyljusz z KO.
Robert Gontarz
Robert GontarzFoto: PR24/DB
Obejrzyj
Rozmowy w PR24

Goście PR24 rozmawiali o minionym głosowaniu nad Krajowym Planem Odbudowy w Sejmie. Paweł Poncyljusz z KO zauważył, że przed Polską stoi szansa na wykorzystanie dużych pieniędzy, a sam kraj może wejść na inne obroty.

- Krajowy Plan Odbudowy to nie jest jednak dobry program, nie podniesie Polski na wyższy poziom, to tylko zużycie i przejedzenie tych pieniędzy, za które trzeba będzie zapłacić odsetki - powiedział.

"Polityka to gra stadna"

Karolina Pawliczak 1200.jpg
"PO została w narożniku". Karolina Pawliczak o sejmowym głosowaniu ws. Funduszu Odbudowy

Dodał, że "polityka to jednak gra stadna, dlatego nie mógł zagłosować przeciw Krajowemu Planowi Odbudowy, choć chciał". - Umawiamy się w swoich ugrupowaniach na pewne rzeczy i w przypadku Platformy i Koalicji Obywatelskiej wyszło to zupełnie nieźle - tłumaczył Paweł Poncyljusz.

Podkreślił, że nie byłoby napięć i odwlekania dyskusji o Krajowym Planie Odbudowy, gdyby nie problem w Zjednoczonej Prawicy. - Urwał się Ziobro i Kaczyński nie mógł być pewny, że KPO przejdzie w Sejmie. A tak, mieliśmy tańcowanie między Sejmem a rządem - stwierdził gość PR24.

"PO siedziała cicho"

Robert Gontarz z PiS powiedział, że Koalicja Obywatelska jest dziś tylko "anty-PiS-em". - Jeśli poseł Poncyljusz mówi, że Krajowy Plan Odbudowy jest zły, to dlaczego nie zgłosił do niego poprawek np. w trybie konsultacji? Platforma siedziała cicho, kiedy był czas na rozmowy - zaznaczył.

Przypomniał, że kiedy nie można już było zgłaszać poprawek, Platforma Obywatelska zgłosiła całą listę poprawek. - To tak, jak gdyby dziecko przyszło do rodziców w niedzielę o godz. 23.00 i powiedziało, że w poniedziałek do szkoły potrzebna jest kolorowa wycinanka - dodał poseł PiS.


Posłuchaj
24:26 PR24_mp3 2021_05_07-08-06-33.mp3 R. Gontarz (PiS) i P. Poncyljusz (KO) o głosowaniu ws. KPO ("Dwie strony")

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: Robert Gontarz (PiS) i Paweł Poncyljusz (KO)

Data emisji: 07.05.2021

Godzina: 08:06


Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy. Bogumił Łoziński: decyzja PO jest całkowicie niezrozumiała dla odbiorcy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 09:16
- Lewica postąpiła konsekwentnie, jeśli chodzi o swój program. Postawiła warunki, stwierdziła, że PiS je spełni i poparła Fundusz Odbudowy - powiedział o poparciu dla przyjęcia Funduszu Odbudowy Bogumił Łoziński, publicysta "Gościa Niedzielnego". Gośćmi "Debaty poranka" był także Marcin Piasecki i Łukasz Kobeszko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Grzybowski: głosowanie nad Funduszem Odbudowy podzieliło PO i jej wyborców

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2021 19:10
- Sam Fundusz Obudowy jako element sporu politycznego został w miażdżący sposób dla przewodniczącego Budki oceniony przez wyborców PO, że powinien być poparty, czyli wbrew temu, co matka partia mówiła. Moim zdaniem dokonano czegoś absurdalnego - podzielono tę partię światopoglądowo - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Grzybowski (Tygodnik "Niedziela"). Gościem "Debaty dnia" był także Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). 
rozwiń zwiń