X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Są dla zdrowia, ale państwo nie może do nich zmuszać". Dziambor o szczepieniach przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 09:09
- Lekarze mogą zachęcać i namawiać do szczepienia - mnie przekonają, bo ja słucham mądrzejszych od siebie - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Dziambor, poseł Konfederacji. Gościem audycji "Dwie strony" była również poseł PiS Lidia Burzyńska, która apelowała o zaszczepienie się.

W Sejmie podczas spotkania klubu parlamentarnego PiS w środę wieczorem omawiano aktualną sytuację polityczną oraz sytuację epidemiczną w kraju ze względu na duże liczby zakażeń koronawirusem.

Lidia Burzyńska przyznała, że na posiedzeniu poruszono sprawę szczepień, COVID-19 i sytuacji epidemicznej w kraju. W kwestii obostrzeń przypomniała, że cały czas obowiązują wszystkich zasady DDM - dezynfekcja, dystans i osłanianie nosa i ust maseczką. - O ile świat byłby bezpieczniejszy, gdybyśmy stosowali się do obowiązujących przepisów - najskuteczniejszą i obowiązująca wszystkich jest DDM - pokreśliła. 

Artur Dziambor podkreślił, że ma pewne uwagi do tego, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości zarządza "kwestią kwarantann". Podając za przykład restrykcyjne obostrzenia w innych krajach europejskich ocenił, że "jesteśmy oazą wolności". - Mam nadzieję, że rząd pozostanie na stanowisku, że nie wprowadzamy kolejnych obostrzeń - powiedział poseł Konfederacji.

Zachęta do obowiązkowych szczepień?

W kontekście ustawy umożliwiającej pracodawcy sprawdzenie zaszczepienia pracownika. Dziambor ocenił, że konsultacje z marszałek Sejmu Elżbietą Witek "były pozytywne", ponieważ przypomniano na nich o funduszu kompensacyjnym dla osób, które zmagały się z NOP. - Czekamy na tę ustawę i będziemy ją popierać - podkreślił.

Posłuchaj
21:56 PR24_mp3 2021_12_02-08-07-28.mp3 Lidia Burzyńska i Artur Dziambor w dyskusji na temat walki z epidemią koronawirusa w Polsce oraz kwestii szczepień przeciw COVID019 ("Dwie strony"/Polskie Radio 24) 

W rozmowie poseł Burzyńska zaapelowała o szczepienie się przeciw COVID-19. - Daje ono gwarancję, że nawet jeżeli po raz drugi się zakazimy to będziemy mieli większą szansę łagodniejszego przejścia choroby - powiedział poseł PiS.

Poseł Konfederacji zapytany o to, czy jego mama, która jest lekarzem, przekonywała go do szczepień odpowiedział twierdząco. - Szczepienie się może i jest dla zdrowia, ale absolutnie nie sądzę, by dobrym było, żeby państwo zmuszało do tego, żeby się szczepić - podkreślił. Zastrzegł, że rolą państwa jest zachęcanie, a nie zbyt daleko posunięta opiekuńczość. - Lekarze mogą mnie również zachęcać i namawiać - mnie przekonają, bo ja słucham mądrzejszych od siebie - dodał.

Czytaj także:

* * *

Audycja: Dwie strony

Prowadzący: Stanisław Janecki

Gość: Lidia Burzyńska (PiS), Artur Dziambor (Konfederacja)

Data emisji: 02.12.2021

Godzina emisji: 8.09

st

Czytaj także

Posiedzenie klubu PiS z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. "Podsumowania i plany na najbliższe miesiące"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 22:45
W Sejmie podczas spotkania klubu parlamentarnego PiS omawiano aktualną sytuację polityczną, kwestię dużej liczby zakażeń koronawirusem oraz sprawę wiceministra sportu Łukasza Mejzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier przedstawił filary Funduszu Medycznego. "Skupimy się na wsparciu systemu"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 16:44
Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że teraz naszą uwagę przykuwa pandemia koronawirusa, ale musimy myśleć też o przyszłości. Zwrócił uwagę, że najczęściej Polaków dotykają choroby naczyniowe i onkologiczne, a także cukrzyca. - Dlatego skupimy się na wsparciu systemu ochrony zdrowia za pomocą kilku filarów - tłumaczył premier.
rozwiń zwiń