more_horiz

"Nie ma nic do zaoferowania Polakom i Polsce prócz wojny światopoglądowej". Telus o Tusku

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 09:15
- My chcielibyśmy mieć w Polsce mądrą i merytoryczną opozycję, która będzie z nami rozmawiać na programy, a nie na rzeczy światopoglądowe - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Telus z PiS. Gościem audycji był też Robert Kwiatkowski z PPS. 

Przewodniczący PO Donald Tusk uważa, że jedna lista opozycji daje gwarancję zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. Pójście osobno, w dwóch, trzech, czy czterech blokach pozbawia jego zdaniem szansy na zwycięstwo. Czy Donald Tusk odbierze wyborców np. Polskiej Partii Socjalistycznej? Robert Kwiatkowski powiedział w PR24, że on i przedstawiciele jego ugrupowania są zwolennikami szerokiego porozumienia opozycji demokratycznej.

"Ewidentne błędy partii rządzącej"

- Wystąpienia Donalda Tuska i jego konwencja raczej przysporzy nam wyborców niż ujmie, nam czyli tej reprezentacji politycznej, która chce odsunięcia PiS od władzy, wychodząc z założenia że rządy PiS są podstawową przeszkodą ku temu, by sytuacja w Polsce uległa uzdrowieniu. Gołym okiem widać szalejącą drożyznę, inflacja nie musiałaby być tak dotkliwa, gdyby nie ewidentne błędy popełnione przez partię rządzącą i prezesa NBP - powiedział Robert Kwiatkowski.

Donald Tusk zapowiedział, że jeśli wygra wybory, to "wyprowadzi Glapińskiego z NBP". Lider Platformy Obywatelskiej stwierdził, że "nie potrzeba do tego ustawy". - Adam Glapiński jest nie tylko nieprzyzwoity w tym co robi. Jest też nielegalny. Nie będzie ani jednego dnia dłużej prezesem NBP i nie trzeba będzie ustawy. Nikt tego nie pamięta. Wiecie, że prawnicy zamówieni przez prezydenta Dudę napisali mu ekspertyzy z których wynikało, że wybór na tę kadencję jest nielegalny - mówił. Według prawa jednak, jest tylko kilka skrajnych przypadków, kiedy można odwołać prezesa NBP.

"My mamy program"

Robert Telus z PiS podkreślił, że że równo PO jak i reszta opozycji nie mają nic do zaoferowania Polakom i Polsce, a jedynym programem opozycji jest program walki z PiS. Dodał, że po ostatnim wystąpieniu Donalda Tuska widać, iż jego ugrupowanie ewidentnie sięga po elektorat lewicowy, a jeżeli mówi on o jakimkolwiek programie, to ma na myśli walkę światopoglądową. Poseł PiS przypomniał, że PO skręciła w lewo i sięga po elektorat, który np. opowiada się mocno za aborcją.

- My mamy program, który zakłada obecnie walkę z inflacją, nie mówimy jak Donald Tusk, że nie ma takiego guzika, który pomoże w walce z inflacją i że rynek sam musi się rządzić, my pokazujemy że można pomagać Polakom. Mamy trudny czas wojenny, a drożejące nośniki energii nakręcają spiralę inflacyjną. Dla nas najważniejsza rzecz teraz to pomoc Polakom przetrwać ten czas, nie skupiamy energii na walce z opozycją - powiedział Robert Telus.


Posłuchaj
20:43 _PR24_AAC 2022_07_05-08-07-42.mp3 "Nie ma nic do zaoferowania Polakom i Polsce prócz wojny światopoglądowej". Telus o Tusku ("Dwie strony")

***

Audycja: "Dwie strony"

Prowadzący: Dorota Kania

Gość: Robert Telus (PiS) i Robert Kwiatkowski (PPS)

Data emisji: 05.07.2022

Godzina: 08:07 


Zobacz także

Zobacz także