more_horiz

Ustawa medialna zawetowana. Lipiec: TVN nadal będzie działał poza obowiązującym prawem

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 09:00
- To, co dziś dzieje się z układem właścicielskim w TVN-ie, to jest nic innego jak działanie poza obecnie obowiązującym prawem - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (PiS). Gościem "Dwóch stron" był także Artur Dziambor (Konfederacja). 

Prezydent podczas swojego wystąpienia poinformował, że zawetował nowelizację ustawy medialnej. - Odmawiam podpisania nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji i oddaję ją Sejmowi do ponownego rozważenia - powiedział Andrzej Duda.

Do tematu odniósł się polityk Konfederacji. 

- Żałuję, że ustawa medialna nie pójdzie w ruch, dlatego, że były w niej nasze poprawki, które de facto likwidują Radę Mediów Narodowych - przypomniał. 

W ocenie Artura Dziambora "rynek medialny powinien być całkowicie wolny". - Jeżeli rząd jednak wprowadzi jakieś regulacje, to nie powinny działać wstecz - dodał. 

Z kolei Krzysztof Lipiec podkreślił, że szanuje zawetowanie przez prezydenta ustawy medialnej, jednak nie rozwiązuje to problemu.

Posłuchaj
19:55 PR24_mp3 2021_12_28-08-08-09.mp3 Posłowie o zawetowaniu ustawy medialnej ("Dwie strony") 

- Dzisiaj nadal istnieje niebezpieczeństwo, że telewizje, szczególnie te prywatne, mogą stać się własnością kapitału pochodzącego z tych państw, które Polsce szkodziły, szkodzą i z pewnością nadal będą to robiły - stwierdził poseł PiS. 

***

Andrzej Duda mówił, że przy podejmowaniu decyzji w sprawie tej nowelizacji brał pod uwagę między innymi ochronę prawa własności i swobodę działalności gospodarczej. Mówił także o polsko-amerykańskiej umowie z 1990 roku o wzajemnych stosunkach gospodarczych, która gwarantuje ochronę wzajemnych inwestycji. Wskazywał też na konieczność dochowania zawartych umów, wskazując na udzieloną niedawno stacji TVN 24 koncesję.    

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Dwie strony"

Prowadząca: Dorota Kania

Goście: Krzysztof Lipiec (PiS), Artur Dziambor (Konfederacja)

Data emisji: 28.12.2021

Godzina emisji: 08.08


kmp

Zobacz także

Zobacz także