more_horiz

"Rozliczymy panią". Poseł PO grozi dziennikarce Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2023 11:40
- Rozliczymy przecież panią za to, co pani robi i w tym imperium obajtkowym i w tym, co robi pani w Polskim Radiu – groził redaktor Dorocie Kani poseł Czesław Mroczek z PO.

Poseł PO Czesław Mroczek był gościem audycji "Dwie Strony" w Polskim Radiu 24. Polityk pełnił w przeszłości funkcję wiceministra obrony narodowej.

Dyskusja dotyczyła m.in. słów generała broni rezerwy Mirosława Różańskiego, obecnie współpracownika Polski 2050. Mówił on o niezasadnych zakupach uzbrojenia, a liczebność armii ocenił jak tą, która przemawia do wyobraźni, ale jest bez znaczenia.


W czasie rozmowy w Polskim Radiu 24 poseł Czesław Mroczek mówił o masowych odejściach z polskiego wojska. Dorota Kania przywołała natomiast komunikat MON, który był sprostowaniem do artykułu na łamach portalu Onet, i wyjaśniał, że na początku roku zawsze są odejścia emerytalne i nabory wojskowe.

"Pani należy do imperium orlenowskiego"

- To było sprostowanie do kłamliwego artykułu z portalu Onet.pl, należącego do niemiecko - szwajcarskiego wydawnictwa RASP - powiedziała.


Posłuchaj
01:41 PR24 Dwie Strony.mp3 Poseł Czesław Mroczek (PO) do red. Doroty Kani (Polskie Radio 24): rozliczymy przecież panią za to, co pani robi i w tym imperium obajtkowym i w tym, co robi pani w Polskim Radiu

 

- Pani należy do orlenowskiego jakiegoś imperium, które kłamie Polakom – stwierdził poseł. - Panie pośle, bardzo proszę bez takich wycieczek, proszę się odnieść do słów. - Pani sobie pozwala na wycieczki, a mnie pani knebluje w tym programie – stwierdził. - Jakie wycieczki? - pytała Kania. - Pani należy do imperium orlenowskiego, które kłamie Polakom dzień w dzień – odpowiedział poseł Mroczek z PO. - Bardzo proszę, by pan uważał na słowa – powiedziała redaktor Kania.

- Pani się wydaje, że jest pani w radiu, które jest finansowane z pieniędzy Polaków i może pani mówić takie rzeczy? Rozliczymy przecież panią za to, co pani robi i w tym imperium obajtkowym i w tym, co robi pani w Polskim Radiu – zapowiedział polityk PO.

Całość rozmowy "Dwie Strony" w Polskim Radiu 24:

Posłuchaj
19:23 PR24 5 kwiecień 2023 08_07_17.mp3 "Dwie Strony", 05.04.2023 r,, godz. 08:07. Polskie Radio 24

 

Czytaj także:

PR24,pg

Zobacz także

Zobacz także