X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: u sterów edukacji musi stanąć osoba kompetentna

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 20:35
- We wniosku o wotum nieufności wobec ministra Piontkowskiego nie chodzi o wymierzenie kary, zemstę czy wyraz antypatii wobec ministra, ale o odpowiedzialność za polską szkołę i oświatę, która znalazła się dzisiaj przed szeregiem wyzwań, co do których mamy przekonanie, że minister nie jest i nie będzie w stanie im sprostać - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, poseł Lewicy.
Agnieszka Dziemianowicz-Bąk
Agnieszka Dziemianowicz-BąkFoto: PR24/AK

Lewica złożyła wniosek o odwołanie ministra Dariusza Piontkowskiego.

shutterstock_dzieci szkoła koronawirus 1200.jpg
Patryk Słowik: Polski nie stać na to, żeby dzieci nie poszły do szkół

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podkreślała, że rozpoczynający się rok szkolny będzie szczególnie trudny. - Po kilku miesiącach edukacji zdalnej, do której polski system nie był przygotowany, gros materiału nie zostało zrealizowane. Ponadto wiadomo, że epidemia narasta, w kolejnych miesiącach będzie pojawiała się konieczność wdrażania rozwiązań, których minister Dariusz Piontkowski po prostu nie przygotował - stwierdziła.

- Od marca, kiedy zamknięte zostały szkoły, minister edukacji zachowywał się tak, jakby miał wielomiesięczne wakacje. Nie została przygotowana obiecywana ujednolicona platforma e-learningowa, która będzie potrzebna, gdy szkoły będą musiały przechodzić w system edukacji mieszanej czy też całkowicie zdalnej. Nie zostali przeszkoleni nauczyciele, mimo że minister Piontkowski deklarował i obiecywał, że wykorzysta czas wakacji na takie działania - zauważyła poseł Lewicy.

Posłuchaj
23:21 _PR24_AAC 2020_09_01-19-06-09.mp3 01.09.2020 Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (Polskie Radio 24 / Stan rzeczy)

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk przypominała, że nie każdy nauczyciel jest przygotowany do prowadzenia edukacji w formie zdalnej. - Nie ma ponadto deklaracji ws. zajęć wyrównawczych, które już wiemy, że są potrzebne ze względu na to, ze kilkanaście tysięcy uczniów w ogóle nie miało w czasie kilku miesięcy dostępu do edukacji (...) To są zaniedbania, których skutki będziemy widzieć w kolejnych tygodniach i miesiącach. To będzie trudny rok szkolny i u sterów edukacji musi stanąć osoba kompetentna, pracowita, która będzie w stanie nadgonić braki ministra Piontkowskiego - dodała.

Lewica po spotkaniu ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego chce zwołania posiedzenia komisji edukacji i zdrowia, aby rozmawiać o tym, jak pomóc szkołom podczas epidemii. Zwróciła się także do premiera, aby zabezpieczył środki finansowe na sprzęt potrzebny do nauki zdalnej.

Zobacz także:

Więcej w zapisie audycji.

***

Audycja: Stan rzeczy

Prowadzący: Michał Wróblewski

Gość: Agnieszka Dziemianowicz-Bąk

Data emisji: 01.09.2020

Godzina emisji: 19.06

PR24/PAP/ka

Czytaj także

Poseł PiS: szkoły są przygotowane, żeby rozpocząć nauczanie w sytuacji epidemii

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 09:01
- Rodzice i dzieci chcą powrotu do szkoły - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (PiS). Gościem audycji "Dwie strony" był również Jarosław Sachajko (Koalicja Polska-Kukiz'15).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Reżim sanitarny zostanie sprawdzony bojem". Maria Libura o polskiej szkole w czasach pandemii

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2020 14:40
- Szkoły zaczynają pracę, ale ta nowa normalność, do której wracają szkoły, jest bardzo odległa od dotychczasowej normalności, którą znaliśmy - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura (Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie). - Reżim sanitarny, (...) będzie teraz sprawdzany bojem - dodała.
rozwiń zwiń