more_horiz

Poseł PiS: Kołodziejczak ma wizerunek hejtera, wprowadza do polityki język agresji

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2023 21:00
- Michał Kołodziejczak krytykuje wszystko. Ma wizerunek hejtera, człowieka, który wprowadza język agresji do polityki (...). Tak Donald Tusk zdecydował, widocznie taki język w polityce mu odpowiada - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł PiS Mirosława Stachowiak-Rózecka.
Mirosława Stachowiak-Różecka twierdzi, że kandydat KO do Sejmu Michał Kołodziejczak ma wizerunek hejtera
Mirosława Stachowiak-Różecka twierdzi, że kandydat KO do Sejmu Michał Kołodziejczak "ma wizerunek hejtera"Foto: PAP/Leszek Szymański

Donald Tusk zaprezentował listy wyborcze Koalicji Obywatelskiej. Jednym z liderów w wyborach do Sejmu ma być kontrowersyjny lider Agrounii Michał Kołodziejczak. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowała poseł PiS Mirosława Stachowiak-Różecka.

Mirosława Stachowiak-Różecka: Michał Kołodziejczak ma wizerunek hejtera

Jak stwierdziła polityk Prawa i Sprawiedliwości, Donald Tusk nie bierze na listy doświadczonych i merytorycznych polityków, którzy wiele lat pracowali dla partii, ale dobiera sobie "ludzi gotowych do ostrych dyskusji, sporów i hejtowania, niedoświadczonych w politycznym działaniu", którzy mają być mu całkowicie podporządkowani i od niego uzależnieni.

Jej zdaniem przykładem takiego polityka jest także Michał Kołodziejczak, którego wybór był "zdumiewający" - Michał Kołodziejczak krytykował przecież Donalda Tuska wiele, wiele razy. On krytykuje wszystko. Ma wizerunek hejtera, człowieka, który wprowadza język agresji do polityki, taka uliczna awantura - to jest coś, z czym go kojarzymy. Tak Donald Tusk zdecydował, widocznie taki język w polityce mu odpowiada - mówiła Mirosława Stachowiak-Różecka.

Jednak jak podkreśliła, dużo poważniejszą rzeczą jest to, jak Michał Kołodziejczak mówił o sojuszu Polski z USA. - Słyszeliśmy co miał do powiedzenia na temat sojuszu z Amerykanami, na temat tego, że jemu Rosja była bliska, że Amerykanie psują interesy z Rosją. A to są sygnały, które świadczą o tym, że to się może skończyć bardzo źle, że tu już nie mówimy tylko o języku, tu już mówimy o postawie i zadajemy sobie chyba wszyscy pytanie: "kim jesteś szefie Agrounii?" - komentowała polityk PiS.

Czytaj również:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
23:44 [PR24]PR24 (mp3) 21 sierpień 2023 19_05_58_Stachowiak-Różecka.mp3 Mirosława Stachowiak-Różecka o Michale Kołodziejczaku ("Stan rzeczy" / PR24)

* * *

Audycja: "Stan rzeczy"
Prowadzi: Jerzy Jachowicz
Gość: Mirosława Stachowiak-Różecka (PiS)
Data emisji: 21.08.2023
Godzina emisji: 19.06

PR24/jmo

Zobacz także

Zobacz także