more_horiz

"Nie patrz w górę". Zabdyr-Jamróz: metaforyczno-alegoryczna diagnoza tego, jak wygląda stan naszych mediów

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2022 21:20
- Żyjemy w sprzężeniu zwrotnym, z jednej strony mamy media zorientowane na zysk, a z drugiej strony nowe media, które gloryfikują fake newsy - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Zabdyr-Jamróz z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum.
Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio i Timothe Chalamet w filmie Nie patrz w górę w reżyserii Adama McKaya
Jennifer Lawrence, Leonardo DiCaprio i Timothée Chalamet w filmie "Nie patrz w górę" w reżyserii Adama McKayaFoto: mat. prasowe.

Gość PR24 mówił między innymi o filmie pt. "Nie patrz w górę" w reżyserii Adama McKaya. W filmie tym dwójka astronomów wyrusza w tournée po mediach, aby ostrzec ludzkość przed zmierzającą w stronę Ziemi zabójczą kometą.

Diagnoza stanu mediów

- Ten film zawiera niezłą metaforyczno-alegoryczną diagnozę tego, jak wygląda stan naszych mediów czy dyskursu publicznego, także kondycja polityków. To, że nikt nie interesuje się kometą, jest konsekwencją mnóstwa czynników, w tym kompromitacji mediów. Mamy więc furtkę dla rozwoju ruchów kwestionujących naukę - powiedział dr Michał Zabdyr-Jamróz.

Czytaj także:

Film Adama McKaya pt. "Nie patrz w górę" to widowisko w gwiazdorskiej obsadzie. Obecność w filmie Ariany Grande, Kida Cudiego czy Meryl Streep to dla krytyków filmowych wyznacznik jakości. W filmie zobaczyć można także Leonardo DiCaprio czy Jennifer Lawrence oraz Cate Blanchett.


Posłuchaj
25:51 PR24_mp3 2022_01_15-20-33-10.mp3 "Nie patrz w górę". Zabdyr-Jamróz: metaforyczno-alegoryczna diagnoza tego, jak wygląda stan naszych mediów ("Ideo-pop")

***

Audycja: "Ideo-pop"

Prowadzący: Krzysztof Wołodźko

Gość: dr Michał Zabdyr-Jamróz z Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum

Data emisji: 15.01.2022

Godzina: 20:33

Zobacz także

Zobacz także