X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Sprzedawcy materiałów budowlanych pod lupą UOKiK. Chodzi m.in. o ceny styropianu

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 10:45
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzi, czy na rynku materiałów budowlanych mamy do czynienia ze zmową. Chodzi o wzrost cen styropianu, wapna i cementu.
Program Ryś jest przeznaczony dla ocieplających budynki.
Program "Ryś" jest przeznaczony dla ocieplających budynki.Foto: Pixabay

Podczas postępowania wyjaśniającego Urząd skontroluje, czy dochodzi na tym rynku do niedozwolonych porozumień cenowych lub nadużywania pozycji dominującej.


banki 1200.jpg
Ujemne oprocentowanie depozytów. UOKiK wzywa banki do wyjaśnień

Styropian, wapno i cement droższe niż przed rokiem

Prezes UOKiK-u Tomasz Chróstny powiedział, że postępowanie będzie dotyczyło rynku styropianu, a także cementu i wapna. Tomasz Chróstny podkreślił, że w ciągu ostatniego roku część materiałów wyraźnie zdrożała.


Posłuchaj
00:30 zmowa.mp3 Prezes UOKiK-u Tomasz Chróstny informuje, że podczas postępowania wyjaśniającego Urząd skontroluje, czy dochodzi na tym rynku do niedozwolonych porozumień cenowych lub nadużywania pozycji dominującej./IAR/.

 

W przypadku części z nich wzrost był dwucyfrowy w stosunku do tego samego okresu 2020 r. W konsekwencji wykończenie lub remont mieszkania będą tej wiosny dużo droższe niż przed rokiem.


mieszkanie 1200.jpg
Silniejsza ochrona dla kupujących mieszkania. Posłowie będą pracować nad ustawą

Sektor budownictwa w naszym kraju cały czas się rozwija i zwiększa zapotrzebowanie na materiały budowlane, w wyniku czego dynamicznie wzrasta na nie popyt, przekładający się na wzrosty cen.

Weryfikacji wymaga jednak, czy część tych wzrostów nie wystąpiła w wyniku działań o charakterze innym niż obiektywne czynniki gospodarcze, w tym w wyniku niedozwolonych porozumień.


UOKiK przypomina, że za ograniczanie konkurencji na rynku przedsiębiorcom grozi kara do 10 procent wysokości ich obrotu.

IAR, UOKiK, jk