X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wskaźnik koniunktury w przemyśle 48,2 pkt. "Odwrócenie trendu"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2019 09:55
Wskaźnik PMI dla Polski w styczniu wyniósł 48,2 pkt. wobec 47,6 pkt. w grudniu 2018 r. i wobec prognozy 47,5 pkt. - podał Markit, który przeprowadził badanie.
Ten rok - zdaniem wielu analityków - Polska zamknie wzrostem PKB na poziomie 4,6 procent.
Ten rok - zdaniem wielu analityków - Polska zamknie wzrostem PKB na poziomie 4,6 procent.Foto: Glow Images/East News

- W styczniu Indeks PMI trzeci miesiąc z rzędu zarejestrował wartość poniżej 50,0, sygnalizując ponowne pogorszenie warunków w polskim przemyśle. Główny wskaźnik wzrósł z grudniowego poziomu 47,6 do 48,2, odzwierciedlając wzrost zatrudnienia oraz wolniejszy spadek nowych zamówień. Mimo poprawy najnowszy odczyt był drugim najniższym wynikiem od pięciu i pół roku - czytamy w komentarzu.

Spada produkcja, rośnie zatrudnienie

Markit podaje, że wielkość produkcji spadła w najszybszym tempie od czerwca 2009 r., tak samo jak eksport, którego spadek wiązano ze słabym popytem w Europie.

Zapasy niesprzedanych towarów kumulowały się najszybciej od niemal 20 lat, a poziom zaległości gwałtownie się obniżył. Autorzy badania wskazują, że po trzech miesiącach spadku zatrudnienie w sektorze znów zaczęło wzrastać.

Powody do optymizmu

- Odwrócenie trendu spadkowego na rynku pracy oraz niewielka poprawa oczekiwań odnośnie przyszłej produkcji dają pewne powody do optymizmu, ale ogólne spowolnienie w sektorze wytwórczym najprawdopodobniej utrzyma się co najmniej w pierwszym kwartale 2019 r. - skomentowano odczyt PMI.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak