X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Polska wieś już nie sielska. "Agroenergia" ma poprawić jakość powietrza na terenach wiejskich

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 07:50
8 lipca startuje program "Agroenergia", który ma na celu zmianę obrazu polskiej wsi pod względem ekologicznym, zwłaszcza jeśli chodzi o walkę ze smogiem i czystość otoczenia.
Audio
  • W radiowej Jedynce Andrzej Filipowicz - doradca zarządu Stowarzyszenia Innowatorów Wsi wyjaśniał na czym będzie polegał program "Agroenergia", który wystartuje 8 lipca. (Tomasz Matusiak)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak mówił w radiowej Jedynce Andrzej Filipowicz - doradca zarządu Stowarzyszenia Innowatorów Wsi, mamy wieś, która już nie jest sielska i czysta tylko taka, która zużywa coraz więcej energii.

Program "Agroenergia" polega na tym, aby każdy rolnik prowadzący gospodarstwo i korzystający z sieci energetycznej mógł dodać do niej energię z odnawialnego źródła wytworzonego w gospodarstwie.

Program skierowany jest do indywidualnych rolników i polega na finansowym wsparciu np. takich technologii, jak fotowoltaika, małe elektrownie wiatrowe, wodne czy zmianę instalacji - słowem wszystko co ma związek z wytwarzaniem energii oraz jej magazynowaniem.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za 10 lat zniknie problem smogu w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 14:22
Gdy szef resortu środowiska Henryk Kowalczyk na Targach Pol-Eco System w Poznaniu, obiecuje, że za 10 lat problem smogu zniknie w Polsce, posłowie pytają o pieniądze na program„ Czyste Powietrze” poświęcony temu problemowi. W przyszłym roku dotacje na termomodernizację oraz wyśmianę pieców mają wynieść 1 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Były minister rolnictwa: budowa biogazowni, dających tyle samo energii co jedna elektrownia jądrowa, wymaga mniej funduszy i czasu

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 09:41
– Musimy zbudować własny system energetyczny, w którym będzie miejsce na węgiel, energię odnawialną, geotermię i być może energię jądrową – powiedział Marek Sawicki, były minister rolnictwa. – Wiele problemów w kwestii energii rozwiązałyby biogazownie, które dodatkowo zapewniają ochronę środowiska – dodał gość Polskiego Radia 24 w rozmowie na temat rolnictwa w kontekście energetycznego bezpieczeństwa Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od dziś można ponownie składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 07:10
Od dziś można ponownie składać wnioski w ramach programu "Czyste powietrze". Program ruszył we wrześniu 2018 roku jednak z powodu wprowadzenia do niego zmian związanych ze sposobem rozliczania dotacji na termomodernizację oraz wymianę starych nieefektywnych źródeł ciepła został na kilka tygodni wstrzymany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NFOŚiGW: 1 marca ruszy nabór wniosków ws. dotacji i pożyczek na walkę ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 19:00
Nabór wniosków o dotacje i pożyczki na projekty dot. poprawy jakości powietrza ruszy 1 marca tego roku i potrwa do 20 grudnia - poinformował w poniedziałek wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd stawia tamę „kopciuchom”. Będzie zakaz importu i handlu takimi piecami

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 14:17
Rząd przyjął  projekt ustawy ministerstwa środowiska zakładający szybszą walkę ze smogiem. Do sejmu trafi także nowelizacja ustawy o Inspekcji handlowej, która ma uszczelnić handel "kopciuchami" poprzez kontrolę punktów sprzedaży kotłów.
rozwiń zwiń