X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Trzynaste w tym roku ognisko ASF w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 08:40
W gminie Kruklanki w powiecie giżyckim wykryto ognisko afrykańskiego pomoru świń (ASF). Jest to drugie ognisko ASF w tej gminie, które wystąpiło w ostatnim czasie.
W ostatnich dniach wykryto ognisko ASF w gminie Kruklanki.
W ostatnich dniach wykryto ognisko ASF w gminie Kruklanki.Foto: Pixabay

Główny Lekarz Weterynarii poinformował w komunikacie, że ognisko ASF wystąpiło w gospodarstwie, w którym utrzymywano 41 świń. W czerwcu w tej samej gminie stwierdzono ASF w innym gospodarstwie, w którym hodowano 132 świnie.

- W gospodarstwie, w którym wyznaczono ognisko ASF, wdrożone zostały procedury związane z likwidacją choroby - czytamy w komunikacie.

Wykryte w ostatnich dniach ognisko ASF w gminie Kruklanki jest 13 w tym roku w Polsce ogniskiem tej choroby potwierdzonym przez Państwowy Instytut Weterynaryjny - Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Wcześniej ogniska ASF w warmińsko-mazurskim wystąpiły w gminach Budry, Bartoszyce, Gołdap, Giżycko i Kruklanki. Najwięcej świń utrzymywano w ognisku w gminie Giżycko, było to 1712 zwierząt.

PAP, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obowiązek bioasekuracji - czy nie wprowadzony za późno?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2018 09:28
Od 28 lutego na terenie całego kraju, we wszystkich gospodarstwach hodujących trzodę chlewną obowiązuje przestrzeganie zasad bioasekuracji. Ministerialne rozporządzenie ma uchronić polskich producentów wieprzowiny przed rozprzestrzenianiem się afrykańskiego pomoru świń. Dają już jednak znać o sobie różnice zdań co do tego, czy rozporządzenia w tej sprawie nie należało wprowadzić wcześniej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eliminacja dzików pomoże w zwalczaniu ASF

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 17:04
Zminimalizowanie pogłowia dzików, większe zaangażowanie rolników, a także wzmocnienie służb weterynaryjnych i pomoc Unii Europejskiej, pomogą w zwalczaniu choroby afrykańskiego pomoru świń (ASF) - zapowiada minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. - Jest to dla Polaków spory problem, bo my już mamy duży spadek hodowli trzody - komentował słowa ministra w Polskim Radiu 24 senator Jerzy Chróścikowski, wiceprzewodniczący NSZZ RI "Solidarność", przewodniczący senackiej komisji rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ASF w dużym gospodarstwie w gminie Giżycko

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 15:10
- 2 ognisko ASF w 2019 r., stwierdzono na podstawie wyników badań otrzymanych w dniu 17 maja 2019 r. z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach - poinformowała Inspekcja Weterynaryjna na swojej stronie internetowej.
rozwiń zwiń