X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wsparcie na przetwórstwo i rolniczy mały handel. Jeszcze 10 dni na wnioski

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 13:02
W piątek 20 grudnia upływa termin na złożenie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosku o pomoc w rozwoju lub podjęciu działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego. Maksymalna kwota pomocy na tzw. małe przetwórstwo wynosi 100 tys. zł.
Audio
  • O pomocy ARiMR w rozwoju, a także podjęciu działalności w ramach rolniczego handlu detalicznego - była mowa w audycji Tomasza Matusiaka w radiowej Jedynce
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) poinformowała, że o pomoc mogą się ubiegać rolnicy lub ich małżonkowie, ubezpieczeni w KRUS z mocy ustawy w pełnym zakresie, którzy już prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność przetwórczą i sprzedaż produktów przetworzonych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD).

Lista produktów przetwarzanych i jednocześnie zbywanych (wymóg łączny) obejmuje w tym przypadku m.in. przetwory z owoców i warzyw, np. soki, dżemy, kiszonki, marynaty, koncentraty; przetwory zbożowe: mąki, kasze, płatki, otręby; oleje; wędliny; produkty mleczne, np. jogurty, sery, śmietanę.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] ARiMR wspiera rolników prowadzących handel detaliczny. Wkrótce początek przyjmowania wniosków

Wsparcie jest przyznawane w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna kwota pomocy wynosi 100 tys. zł.

W katalogu kosztów inwestycji, na które można otrzymać dofinansowanie, są m.in.: koszty zakupu maszyn, urządzeń i wyposażenia niezbędnego do prowadzenia działalności w zakresie przetwarzania produktów rolnych, koszty budowy lub modernizacji budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności przetwórczej, zakupu wraz z instalacją maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, aparatury pomiarowej i kontrolnej - wskazała agencja.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Przetwórstwo warzyw i owoców może być jeszcze bardziej opłacalne. Pomaga w tym ARiMR

Dofinansowanie nie obejmuje zakupu środków transportu oraz używanych maszyn, urządzeń lub sprzętu. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR.

Wsparcie na tzw. małe przetwórstwo finansowane jest z PROW 2014-2020. 

PAP, PR24, Tomasz Matusiak, Jedynka, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ARiMR wspiera rolników prowadzących handel detaliczny. Wkrótce początek przyjmowania wniosków

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 12:01
Rolnicy prowadzący handel detaliczny, a więc sprzedający własne i przetworzone przez siebie produkty bezpośrednio konsumentom, mogą liczyć na finansowe wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - przypomina Tomasz Nowakowski, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetwórstwo warzyw i owoców może być jeszcze bardziej opłacalne. Pomaga w tym ARiMR

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 12:28
Przetwórstwo surowców rolnych i handel detaliczny stwarzają szansę na dodatkowe źródło dochodów dla gospodarstw. W rozwinięciu tego rodzaju działalności może pomóc dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Od 21 listopada do 20 grudnia rolnicy będą mogli składać wnioski o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przetwórstwo i handel żywnością. ARiMR pomoże finansowo rolnikom

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 10:15
W tym roku weszły w życie ustawy wprowadzające istotne ułatwienia w produkcji żywności przez rolników w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego. Rolnicy, którzy wytwarzają produkty spożywcze w gospodarstwie i sprzedają je bezpośrednio konsumentom mogą liczyć na finansowe wsparcie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
rozwiń zwiń